Zamknij

I Turniej Petanque o Puchar Starosty Ciechanowskiego

11:39, 11.09.2019 | Piotr Pszczółkowski
REKLAMA
Skomentuj
Piotr Pszczółkowski

W pierwszym powiatowym turnieju gry w bule o Puchar Starosty Ciechanowskiego zwyciężyła reprezentacja Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Sp. z o.o .w Ciechanowie. Zdecydowana większość zawodników grała w tę grę po raz pierwszy. Turniej odbył się pod koniec sierpnia w parku w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Był to czas relaksu na świeżym powietrzu w opinogórskim muzeum i zdrowej sportowej rywalizacji.

W zawodach wzięło udział dziewięć kilkuosobowych drużyn. Na pierwszym miejscu, po rozegraniu pięciu rund, uplasowała się drużyna PUK Ciechanów. Kolejne miejsca zajęli: Starostwo Powiatowe w Ciechanowie, pracownicy Urzędu Gminy w Sońsku, Radni Rady Miasta Ciechanów, pracownicy Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, policjanci i strażacy, dziennikarze, Radni Rady Powiatu Ciechanowskiego oraz członkowie Ludowego Zespołu Artystycznego Ciechanów.

Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwali zawodnicy Klubu Petanki Ciechan Ciechanów z Mariuszem Stawickim na czele.

Większość zawodników grało w „bule” po raz pierwszy, w związku z tym każda drużyna otrzymała trenera, który najpierw wyjaśnił reguły gry, a następnie wspierał drużynę podczas rozgrywek.

Pétanque (gra w bule, gra w kule) jest tradycyjną francuską grą towarzyską z elementami zręcznościowymi. Popularna w szczególności w południowej Francji (Prowansja), ale uprawiana także w innych regionach i w innych krajach europejskich i na świecie. W Ciechanowie funkcjonuje Klub Petanki Ciechan, który jest sekcją sportową Samodzielnego Koła Terenowego nr 76 Społecznego Towarzystwa Oświatowego. Członkami klubu mogą być wszyscy, którzy chcą uprawiać i propagować grę „w bule”. Petanque zdobywa coraz szersze grono fascynatów w naszym kraju.

Po rozgrywkach przyszedł czas na wspólne biesiadowanie oraz uroczyste ogłoszenie wyników. Dyplomy, puchary i nagrody wręczali organizatorzy turnieju: Joanna Potocka-Rak - starosta ciechanowski oraz Stanisław Kęsik – wicestarosta.

Organizatorzy zapowiadają, że turniej na stałe wpisze się w kalendarz imprez sportowo – towarzyskich powiatu ciechanowskiego. Do rozgrywek została zaproszona również nasza redakcja, za co serdecznie dziękujemy organizatorom.

(Piotr Pszczółkowski )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

bulbul

0 0

Ta gra budzi duże wątpliwości. Żeby z tego nie było problemów. 08:35, 12.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© pulsciechanowa.pl | Prawa zastrzeżone