Zamknij

Alpaki, tort i dobra zabawa

11:23, 09.09.2019 | TM
REKLAMA
Skomentuj
Archiwum Niepublicznego Przedszkola ALPIK

1 września, punktualnie o godzinie 12.00, miało miejsce huczne otwarcie nowego bezpłatnego przedszkola integracyjnego (Niepubliczne Przedszkole ALPIK) przy ul. 17 Stycznia 54 w Ciechanowie.

Utworzono aż 60 bezpłatnych miejsc dla dzieci w wieku: 2,5 – 7 lat z całego powiatu ciechanowskiego, w tym dla dzieci o tzw. specjalnych potrzebach edukacyjnych (np. dzieci z autyzmem).

Na hucznym otwarciu placowki nie mogło zabraknąć gości specjalnych – tj. Pierniczka i Aniołka – dwóch przesympatycznych alpak z Instytutu Darii Galant (IDG) w Długosiodle. Zajęcia z alpakoterapii stanowią też stały element bezpłatnej oferty dodatkowych zajęć w przedszkolu. Obok zajęć z alpakoterapii, wszystkie dzieci zapisane do przedszkola uczestniczą również w bezpłatnych zajęciach z dogoterapii grupowej, hipoterapii, rytmiki, logorytmiki, logopedii grupowej, sensoplastyki, sensomotoryki, muzykoterapii, arteterapii, bajkoterapii, nauki czytania, etc. Na terenie placówki utworzono łącznie aż trzy grupy integracyjne, w tym jedną grupę dedykowaną specjalnie dziecom z całościowymi zaburzeniami rozwoju ze spektrum autyzmu. Placówka zatrudnia też na stałe wielu specjalistow w dziedzinie autyzmu np. psychologa, logopedę, oligofrenopedagoga, certyfikowanego terapeutę wg metody Integracji Sesnorycznej.

Wszyscy specjaliści obecni byli też na Dniu Otwartym, udzielając bezpłatnych konsultacji (psychologicznych, pedagogicznych, logopedycznych) rodzicom zaniepokojonym rozwojem swojego dziecka. Na terenie przedszkola istnieje również możliwość przeprowadzenia bezpłatnej diagnozy pod kątem autyzmu. Ponadto, już od stycznia 2020 roku również dzieci z innych placówek przedszkolnych będą mogły skorzystać z bezpłatnej pomocy wszystkich wymienionych wyżej specjalistow (np. psycholog, pedagog, logopeda) w ramach posiadanego orzeczenia o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka (WWRD).

Obok zabawy z alpakami na otwarciu na dzieci czekały liczne atrakcje: skręcanie balonów, malowanie twarzy, zabawy sensomotoryczne na certyfikowanym sprzęcie do diagnozy i terapii wg metody Integracji Sensorycznej, ciekawe zabawy sensoplastyczne z elementami arterapii grupowej prowadzone przez pedagoga – certyfikowanego artterapeutę, zatrudnionego na co dzień w przedszkolu ALPIK. Nie zapomniano również o słodkim poczęstunku. Punkt kulminacyjny imprezy stanowił jednak pyszny tort z logo przedszkola. Pomimo wysokiej temeperatury na zewnątrz wszyscy bawili się wyśmienicie.

Fot. Archiwum Niepublicznego Przedszkola ALPIK

 

 

(TM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© pulsciechanowa.pl | Prawa zastrzeżone