Zamknij

Zwycięzcy wojewódzkich eliminacji "Policjant służby kryminalnej 2019" nagrodzeni

14:47, 12.06.2019 | Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu
Skomentuj Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu
REKLAMA

W kwietniu br. w miejscowości Klwów w powiecie przysuskim odbyły się eliminacje zespołów kryminalistycznych pomiędzy miejskimi i powiatowymi jednostkami Policji garnizonu mazowieckiego. Dziś Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu nagrodził i pogratulował zwycięzcom.

Zawody odbyły się 16 i 17 kwietnia br. i były wojewódzkimi eliminacjami do ogólnopolskiego konkursu "Policjant Służby Kryminalnej 2019". W konkursie uczestniczyli policjanci służby kryminalnej z komend miejskich i powiatowych województwa mazowieckiego. Zmagania trwały przez 2 dni i wzięło w nich udział 28 zespołów. Każda drużyna liczyła 4 osoby i składała się z policjanta dochodzeniowo-śledczego, operacyjno-rozpoznawczego, technika kryminalistyki oraz sprawującego nadzór nad pracą dochodzeniowo-śledczą. Zawody były podzielone na część teoretyczną i praktyczną. Każdy zespół po zakończeniu części teoretycznej miał wyznaczony teren do przeprowadzenia czynności na miejscu zdarzenia. Podczas konkursu policjanci musieli się także wykazać umiejętnościami strzeleckimi i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Dzisiaj w Ciechanowie Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Kamil Borkowski nagrodził i pogratulował zwycięzcom. W kategorii policjant sprawujący nadzór nad pracą dochodzeniowo-śledczą oraz policjant dochodzeniowo-śledczy najlepszymi okazali się funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Mławie. Natomiast wśród techników kryminalistyki triumfował policjant z Węgrowa. Pierwsze miejsce spośród policjantów operacyjno-rozpoznawczych zajął funkcjonariusz z pułtuskiej Policji.

W klasyfikacji generalnej najlepsza okazała się reprezentacja Komendy Powiatowej Policji w Mławie. To właśnie policjanci z tej jednostki będą reprezentować garnizon mazowiecki w zmaganiach podczas finału ogólnopolskiego, który odbędzie się już 25-27 czerwca 2019 w Szkole Policji w Pile.

Fot. Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

(Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA