Zamknij

Przedszkolny jubileusz

12:31, 06.06.2019 | MP/TM
Skomentuj Archiwum MP 10
REKLAMA

W Miejskim Przedszkolu nr 10 odbyła się uroczystość z okazji Jubileuszu 30-lecia placówki i Dnia Dziecka pod hasłem "Nawet po 30-tu latach sprawnie skacze mama, tata… i ja". 

Do wspólnej zabawy i świętowania włączyło się Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Tęczowy Świat”.

Dyrektor Bożena Wernik serdecznie przywitała gości przybyłych na jubileusz oraz podziękowała przyjaciołom przedszkola za zaangażowanie i pomoc w realizacji tak ważnej uroczystości. Następnie w kilku słowach przedstawiła historię placówki oraz wspomniała, że od kilku lat realizuje ona założenia programu „Optymistyczne Przedszkole”.

Następnie był czas na przemówienia, życzenia i gratulacje ze strony zaproszonych gości. W dalszej części dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych odśpiewały hymn przedszkola, a następnie z dziećmi ze Stowarzyszenia „Tęczowy Świat” z kolorowych kartek utworzyły „Optymistyczną Tęczę”. Po wykonaniu pamiątkowej fotografii dzieci z grupy Żółwiki wręczyły gościom upominki, a nauczycielki rozdały wszystkim przedszkolakom poduszki z logo grupy oraz książeczki.

Na zakończenie części oficjalnej dyrektor Bożena Wernik podziękowała gościom za przybycie i zaprosiła dzieci oraz ich rodziców do dalszej zabawy z animatorką przy dźwiękach skocznej muzyki. Dzieci mogły bawić się na dmuchanym zamku, pomalować buzię, pograć w gigantyczne gry, pojeździć samochodzikami, czy wziąć udział w sportowych zmaganiach pod okiem Radosława Witkowskiego z Fundacji „Łydynia”. A w kawiarence pod chmurką można było posilić się kiełbaską z ogniska. Niewątpliwą atrakcją było przybycie strażaków z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Dzieci mogły choć przez chwilę poczuć się strażakiem przymierzając kask, czy siedząc za kierownicą wozu gaśniczego.

Ciekawym punktem imprezy była wystawa fotograficzna, na której znajdują się osoby, które przed laty chodziły do przedszkola. Na zdjęciach można zobaczyć jak na przestrzeni lat zmieniała się przedszkolna moda. A w holu przedszkola od kilku dni można było oglądać galerię zdjęć ukazujących różne wydarzenia z życia placówki na przestrzeni minionych lat oraz zapoznać się z krótkim rysem historycznym.

- Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom przedszkola za zaangażowanie w organizację uroczystości Jubileuszowej oraz przedszkolakom i ich rodzicom za tak liczny udział w tych obchodach. Jubileusz 30-lecia istnienia naszego przedszkola i Dzień Dziecka był niezwykłym wydarzeniem w życiu naszej placówki i na długo pozostanie w naszych wspomnieniach – mówi dyrektor Bożena Wernik.

(MP/TM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA