Zamknij
REKLAMA

Bezpłatne autobusy komunikacji miejskiej w Noc Muzeów

15:00, 10.05.2022 | PR / UM Ciechanów
Skomentuj UM Ciechanów
REKLAMA

Do tegorocznych obchodów Nocy Muzeów dołączyli atrakcje turystyczne Ciechanowa i okolic. W godzinach wieczornych można było zwiedzać Zamek Książąt Mazowieckich, Muzeum Szlachty Mazowieckiej, Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie i Muzeum Romantyzmu w Opinogórze.

Noc Muzeów to impreza odbywająca się corocznie, jednocześnie w wielu państwach świata. Polega na udostępnianiu muzeów, galerii i instytucji kultury odbiorcom w niestandardowych godzinach. Zwiedzanie umożliwiane jest za symboliczną kwotę płaconą przy pierwszym wejściu lub za darmo. Międzynarodowy Dzień Muzeów został ustanowiony przez Międzynarodową Radę Muzeów, działającą przy UNESCO. To gratka dla pasjonatów sztuki, ale też możliwość ciekawego spędzenia czasu dla osób ceniących podróże.

Do tegorocznych obchodów Nocy Muzeów dołączyli: Muzeum Szlachty Mazowieckiej, Oddział Muzeum w Gołotczyźnie i Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Mieszkańcy i turyści mogli dojechać do nich z Ciechanowa bezpłatnymi autobusami Zakładu Komunikacji Miejskiej.

14 maja (sobota) do Zamku Książąt Mazowieckich i Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie autobusy miejskie jeździły z placu Kościuszki co godzinę od godz. 18:00. Następne z przystanku na placu Kościuszki o godz. 19:00, 20:00 i 21:00. Pięć minut później docierały do zamku, a dojazd do Gołotczyzny zajmował 30 min. Powrót z Gołotczyzny był możliwy 0 godz. 18:35, 19:35, 20:35 i 21:35 (na plac Kościuszki).

Do Muzeum Romantyzmu z Opinogórze autobusem można było wyjechać z centrum miasta o 17:15 i 18:30. Oznakowany pojazd zatrzymywał się na przystanku ZKM 17 Stycznia/Warszawska, następnie na wszystkich przystankach komunikacji miejskiej linii nr 11. Kursy powrotne z Opinogóry na plac Jana Pawła II wyjadą o godz. 21:15 i 22:30.

(PR / UM Ciechanów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%