„Słowo w walce o wolność” – to tytuł bardzo ciekawej wystawy, poświęconej 40. rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego, którą można obejrzeć w Powiatowej Bibliotece Publicznej (Warszawska 54 – dawny lokal Wypożyczalni Głównej).
Ekspozycję tworzą podziemne wydawnictwa, m.in. rysunki i gazetki satyryczne, prasa, książki, ulotki i plakaty, znaczki i karty pocztowe, ale także medale czy przypinki. – Oddajemy w ten sposób hołd całej rzeszy anonimowych Bohaterów. Jedni te materiały pisali czy rysowali, inni drukowali, a jeszcze inni kolportowali. Wszyscy oni za pomocą słowa walczyli o wolność – powiedział Lech Zduńczyk - po. dyrektora PBP, wzbudzając wzruszenie uczestników wernisażu.
Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 10 – 18. Będzie czynna do 15 stycznia. Zachęcamy do zapoznania się z nią szczególnie młode pokolenie, które często nie pamięta realiów tamtych smutnych dni okresu stanu wojennego.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia (poniżej)!
Relacja w najbliższym wydaniu PULSU – 21 grudnia 2021
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz