Zamknij

Ruszają wieczory muzyczno-taneczne

00.15, 24.06.2021 PR / UM Ciechanów Aktualizacja: 00.19, 24.06.2021
Skomentuj
REKLAMA

W piątkowe popołudnia lipca na plenerowej scenie przy siedzibie COEK Studio (ul. 17 Stycznia 56A) odbędzie się nowy cykl muzyczno-taneczny. „Muzyka Świata” to 4 koncerty, w trakcie których będzie można też potańczyć. Zabrzmi latino jazz, muzyka kubańska, hiszpańska, argentyńska i meksykańska.

2 lipca wystąpi Pedro y Mari duo. Na muzycznej scenie przy COEK Studio wystąpią Maria Kudełka-Gonet (śpiew, flet poprzeczny) i jej brat Piotr Kudełka (gitara), którzy zabiorą gości w muzyczną podróż do Ameryki Łacińskiej. Zabrzmią gorące brazylijskie rytmy przeplatane zmysłowymi utworami śpiewanymi w języku hiszpańskim i portugalskim. Po koncercie będzie można zakupić debiutancką płytę zespołu pt. "LATinO". Muzykom na scenie podczas paru utworów będzie towarzyszył zespół taneczny DIAMONDS.

9 lipca zabrzmi muzyka z Hiszpanii i Argentyny. Wystąpi Duo Milonga - na harfie zagra Aneta Salwińska, a na akordeonie Konrad Salwiński. Duet w ciągu kilku lat istnienia koncertował już m.in. w Polsce, Niemczech, Austrii, Francji, Wielkiej Brytanii i Kanadzie. W 2007 roku zespół zdobył Grand Prix II Ogólnopolskiego Konkursu Duetów z Harfą w Cieszynie, w 2009 roku I nagrodę na V Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Słowenii, a w 2011 roku był finalistą III Concurso Iberico w Madrycie. Duo  Milonga jest także laureatem I nagrody w Międzynarodowym Konkursie World Music Competition w Walii w 2014 roku, muzycy koncertowali też podczas XI Światowego Kongresu Harfowego w Vancouver (Kanada) w 2011 roku. Za swoją działalność związaną z tangiem, zostało uhonorowane certyfikatem Narodowej Akademii Tanga w Buenos Aires. Muzykom będzie towarzyszyła para taneczna.

23 lipca w COEK Studio zagra Mili Morena & Fortet, specjalizujący się w muzyce kubańskiej. Zespół tworzą w większości absolwenci wydziału jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Fortet jest praktycznie jedyną w Polsce, konsekwentnie grającą latin jazz ekipą. Dlatego oprócz kubańskich standardów m.in z Buena Vista Social Club, grają także własne kompozycje oparte na karaibskich rytmach. Gwiazdą koncertu będzie Mili Morena, Kubanka rodem z Hawany, wokalistka i tancerka. W jej życiorysie artystycznym zapisanych jest kilkanaście światowych tras koncertowych, w tym w Niemczech, Jamajce, Meksyku, Kanadzie, Francji, Hiszpanii i na Ukrainie. Gatunki muzyczne grane przez zespół pochodzą z Karaibów oraz Ameryki Łacińskiej i są to m.in: salsa, merengue, cumbia, cha-cha i mambo, bolero, chan-chan.

30 lipca muzykę rodem z Meksyku wykona Sombrero Negro. To zespół trzech profesjonalnych muzyków meksykańskich (skrzypce i śpiew, gitara i śpiew, gitara ludowa i śpiew). Grupa występuje w oryginalnych strojach i kapeluszach sombrero wykonanych w Meksyku. W repertuarze zespołu znajdują się typowo meksykańskie utwory, takie jak : Besame mucho, El son de la Negra, Jarabe, Tapatio, La Bamba, El Mariachi Loco. Muzykom podczas koncertu będzie towarzyszyć para tancerzy w strojach meksykańskich

 

Paulina Rybczyńska
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta Ciechanów

 

(PR / UM Ciechanów )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%