Zamknij

Atrakcje w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Krzywej Hali

14.44, 21.06.2021 AW
Skomentuj Archiwum
REKLAMA

Zapraszamy do udziału w wydarzeniach organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Ciechanowie. Niektórym ze spotkań towarzyszyć będzie formuła hybrydowa, aczkolwiek jest nam niezmiernie miło, że będziemy mogli gościć Państwa stacjonarnie w Bibliotece. Przypominamy o obowiązku rezerwacji miejsc telefonicznie 23 672 28 88.

22 czerwca 2021 r. godz. 17.00 zapraszamy do udziału w spotkaniu zorganizowanym w ramach „Regionalnego wtorku”. O XIX-wiecznych planach Ciechanowa opowiadał będzie dr Grzegorz Kęsik.

Grzegorz Kęsik – dr nauk humanistycznych, wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Naukowo zajmuje się polityką przestrzenną, samorządem terytorialnym w Polsce, ochroną zabytków oraz regionalizmem. Mieszka w Ciechanowie i od dzieciństwa pasjonuje się historią swojego miasta.

29 czerwca 2021 r. o godz. 17.00 zapraszamy do udziału w spacerze miejskim po dzielnicy „Bloki”. Dzielnica „Bloki” w północno-zachodniej części Ciechanowa, dawniej miała być perłą na mapie mazowieckiego miasta. Zabudowa dzielnicy „Bloki” zaplanowana została przez władze niemieckie w czasach okupacji II Wojny Światowej, zastępując przedwojenne działki wsi Tatary. Zlokalizowana została pomiędzy dworcem kolejowym oraz historycznym Śródmieściem, między dzisiejszymi ulicami 17 stycznia oraz Sienkiewicza. Nowa dzielnica miała pełnić funkcję przedmieścia-ogrodu. Skrywa niesamowitą historię, o której usłyszycie Państwo podczas spaceru, który poprowadzi regionalistka Mirosława Lewandowska-Wołosz.

W środę, 30 czerwca o godz. 17:00 spotkamy się z Justyną Dżbik-Kluge, pochodzącą z Ciechanowa dziennikarką, prezenterką i autorką.

Justyna Dżbik-Kluge – dziennikarka radiowo-telewizyjna. Zajmuje się tematyką społeczną i kulturalną. Zaczynała w 2002 roku w młodzieżowym programie Telewizji Polskiej „Rower Błażeja”. Przez 7 lat była gospodynią magazynu kulturalnego TVP Warszawa „Qadrans Qltury”. Przez 9 lat pracowała w Polskim Radiu – w Czwórce i w Jedynce. Od 2016 roku związana z Radiem ZET, gdzie prowadzi cotygodniową audycję z udziałem Słuchaczy „Halo ZET”. Kiedy nie spędza czasu przy mikrofonie, czyta książki, o które później, w imieniu publiczności, wypytuje autorów podczas otwartych spotkań promocyjnych. Ostatnio sama dołączyła do grona autorów, napisała reportaż „Polacy last minute. Sekrety pilotów wycieczek”. Rozmowę z autorką poprowadzi Izabela Koba-Mierzejewska.

W środy w lipcu i sierpniu zapraszamy na spotkania autorskie. Bliższe informacje na stronie internetowej Biblioteki i w naszych placówkach.

Do zobaczenia w Bibliotece :)

 

Alicja Wodzyńska

(AW)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%