Zamknij

MEN ogłosiło nabór do drugiej edycji konkursu „Obiektyw Obywatelski” [regulamin]

PAP 21:26, 22.10.2025 Aktualizacja: 11:12, 25.10.2025
Skomentuj PAP PAP

Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Ministerstwem Sprawiedliwości ogłosiło nabór do drugiej edycji konkursu dla uczniów szkół ponadpodstawowych „Obiektyw Obywatelski”. Zgłoszenia trwają do 14 listopada.

Zadaniem uczniów i uczennic chcących wziąć udział w konkursie jest nakręcenie w 3-5 osobowych zespołach maksymalnie jednominutowego filmu, który będzie interpretacją hasła tegorocznej edycji konkursu: „Rzeczpospolita Polska jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli”.

„Zależy nam na tym, aby młodzież, która weźmie udział w konkursie zastanowiła się, co to hasło oznacza dla ich życia, lokalnej społeczności i przyszłości naszego państwa” – wyjaśnili minister edukacji Barbara Nowacka i minister sprawiedliwości Waldemar Żurek.

Prace konkursowe można zgłaszać do 14 listopada za pomocą Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej. Następnie zwycięskie prace zostaną ocenione w dwóch etapach głosowania – na poziomie wojewódzkim i ogólnopolskim. Dla zwycięskich zespołów organizatorzy konkursu przewidują atrakcyjne nagrody, w tym laptopy, tablety i czytniki e-booków.

Konkurs „Obiektyw Obywatelski” to wspólna inicjatywa resortów edukacji i sprawiedliwości, której celem jest poszerzenie wśród uczniów szkół ponadpodstawowych wiedzy na temat Konstytucji RP i zachęcenie do refleksji nad wartościami, które budują społeczeństwo obywatelskie.

Regulamin konkursu i niezbędne dokumenty do wysłania zgłoszenia dostępne są w poniższym załączniku.

Załącznik:

Regulamin II edycji konkursu Obiektyw Obywatelski

mc/
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%