Ośrodek Rozwoju Edukacji we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej zaprasza na webinarium „Edukacja obywatelska w szkołach podstawowych”. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona.
Celem szkolenia jest przedstawienie uczestnikom najważniejszych informacji dotyczących nowego przedmiotu edukacja obywatelska. W trakcie spotkań przewidziano omówienie tematów związanych z wykorzystaniem e-materiałów do wiedzy o społeczeństwie zamieszczonych na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej, omówienie sposobu realizacji treści podstawy programowej przedmiotu edukacja obywatelska i sposobów oceniania uczniów podczas lekcji.
Ponadto organizatorzy zapoznają uczestników z metodami wspierającymi w doskonaleniu kompetencji metodycznych i przedstawią dobre praktyki pracy na lekcjach edukacji obywatelskiej.
Szkolenie jest dedykowane nauczycielom konsultantom, doradcom metodycznym i nauczycielom i nauczycielkom uczącym od września 2025 roku edukacji obywatelskiej w szkołach ponadpodstawowych.
Webinarium będzie zrealizowane w formie trzech spotkań online, każde po 4 godziny dydaktyczne w dniach:
Udział w szkoleniu jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy. By wziąć udział w wydarzeniu, należy do 24 kwietnia wypełnić formularz rejestracyjny dostępny TUTAJ. Maksymalna liczba uczestników to 75 osób. O kwalifikacji decyduje kolejność zgłoszeń. Po weryfikacji i akceptacji zgłoszeń uczestnicy otrzymają drogą mailową zaproszenia do udziału w kursie wraz z linkiem do szkolenia na platformie GOOGLE MEET lub ZOOM Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie.
Edukacja obywatelska to nowy przedmiot zaproponowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, który ma zastąpić historię i teraźniejszość. Edukacji obywatelskiej będą się uczyć uczniowie w klasach II i III liceum ogólnokształcącego, klasach II–IV technikum i w klasach II i III branżowej szkoły I stopnia. Jak wskazał resort, celem nowego przedmiotu jest „przygotowanie uczniów do świadomego i odpowiedzialnego zaangażowania obywatelskiego w społeczeństwie demokratycznym".
mc/
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz