W sobotę 18 maja 2019 r. w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze obchodzono Europejską Noc Muzeów.
Dla zwiedzających udostępniono bezpłatnie wszystkie ekspozycje, w tym neogotycki zameczek mieszczący wystawę o Zygmuncie Krasińskim oraz Oficynę muzealną, gdzie prezentowane są wystawy: Ród Krasińskich, Gabinet Szwoleżerów Gwardii Napoleona I - kolekcja ze zbiorów Agnieszki i Marka Axentowiczów, 1 Pułk Szwoleżerów Józefa Piłsudskiego ze zbiorów Stanisława Ledóchowskiego i Muzeum Narodowego w Krakowie oraz Wizerunki sławnych Polaków i redukcje pomników polskich z wytwórni Mintera z kolekcji wilanowskiej. We Dworze zwiedzający mogli bezpłatnie zwiedzać wypożyczoną z Muzeum Niepodległości wystawę Polonia Restituta Polskie drogi do niepodległości oraz Malarstwo polskie XIX wieku. Zwiedzający mogli także obejrzeć wystawy w Powozowni: Pojazdy Konne z kolekcji Wojciecha Wałachowskiego i SGGW w Warszawie oraz Europejskie Tradycje Polowań Konnych, jak również Wystawę Multimedialną w Oranżerii.
W 2019 r. po raz pierwszy udostępniono zwiedzającym także (otwarte 2 maja) poddane renowacji krypty grobowe Krasińskich.
W Oranżerii odbył się recital fortepianowy pt. „Mistrzowie Fortepianu” w wykonaniu Jana Przepałkowskiego. Na Steinweay'u zabrzmiały utwory Fryderyka Chopina, Sergieja Rachmaninoffa, Ferenza Liszta oraz Wofganga Amadeusa Mozarta. Wydarzenie zrealizowano we współpracy z Fundacją Sztuki.
Na terenie Folwarku odbyły się zajęcia dla najmłodszych. Dzieci w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze raz w roku mają niepowtarzalną okazję, aby przyjrzeć się pracy podkuwacza końskich kopyt i przyjrzeć się werkowaniu. Na powietrzu przygotowano także rodzinne warsztaty kreatywne malowania na deskach pochodzących z powalonych w czasie burz wiatrołomów z muzealnego parku.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu pulsciechanowa.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz