Zamknij

Stypendia prezydenta miasta dla młodych artystów przyznane

14.23, 16.01.2023 UM Ciechanów Aktualizacja: 16.01, 16.01.2023
Skomentuj UM Ciechanów
REKLAMA

Utalentowani artystycznie uczniowie ciechanowskich szkół otrzymali stypendia na 2023 r. Przyznane gratyfikacje finansowe mają na celu wspieranie młodzieży w rozwijaniu zdolności.

Stypendia są przyznawane przez prezydenta Ciechanowa od 2018 roku. Otrzymują je uczniowie ciechanowskich szkół lub uczniowie mieszkający w Ciechanowie, którzy wybitnie wyróżniają się talentem artystycznym i uzdolnieniami w zakresie twórczości artystycznej oraz promują miasto swoimi osiągnięciami. Stypendia są wypłacane przez 12 miesięcy w roku.

– Utrzymujemy tę formę pomocy dla uzdolnionych artystycznie dzieci. To wsparcie dla rodziców i opiekunów, którzy mądrze inwestują nie tylko czas, ale też niemałe środki finansowe w edukację oraz rozwój talentów młodzieży. W dobie powszechnej drożyzny to zastrzyk finansowy, który często decyduje o możliwości korzystania przez młodych artystów z zajęć dodatkowych, lekcji czy zakupu pomocy dydaktycznych – podkreślił prezydent Krzysztof Kosiński.

Tegorocznymi stypendystami prezydenta Ciechanowa zostali:

uczniowie I Liceum Ogólnokształcące im. Z. Krasińskiego

- Alicja Kaszubowska

- Gabriel Staszewski

- Aleksandra Moczulak

 - Piotr Gerwatowski

uczennice Szkoły Podstawowej nr 5 im. W. Broniewskiego:

- Kaja Grzelak

- Aniela Stypik

O przyznanie stypendium mogą ubiegać się same zainteresowane osoby (jeśli są pełnoletnie), rodzice lub opiekunowie prawni osób niepełnoletnich, dyrektor szkoły, do której uczęszcza uczeń, a także instytucja kultury lub stowarzyszenie twórcze.

(UM Ciechanów)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%