Zamknij

XVIII Kampania Białych Serc -Europejski Solidarny Protest Przeciwko Narkotykom i Przemocy

19.19, 04.10.2022 MZ / Kampania Białych Serc Aktualizacja: 23.46, 10.10.2022
Skomentuj Kampania Białych Serc
REKLAMA

Tysiące szkół, przedszkoli oraz innych instytucji i organizacji weźmie udział w październikowej XVIII Kampanii Białych Serc - Europejskim Solidarnym Proteście Przeciwko Narkotykom i Przemocy, który rozpocznie się 12 października, a zakończy 23 października 2022 r. Przez siedemnaście lat Kampania poruszała różnego rodzaju tematy o zagrożeniach jakie czyhają szczególnie na dzieci i młodzież poczynając od zagrożeń związanych z uzależnieniem od alkoholu, narkotyków, dopalaczy, gier komputerowych, hazardu, a kończąc na ważnych, a czasami trudnych tematach jak choćby samobójstwa wśród dzieci i młodzieży.   W tym roku pod hasłem „ Włącz alarm" poruszany będzie temat fonoholizmu-uzależnienia od telefonu komórkowego (smartfona).

Fonoholizm to problem, który dotyka co piątego polskiego nastolatka. Pogorszenie ocen w szkole, nieregularne odżywianie, bardzo wysokie rachunki, zaniedbanie wyglądu, utrata przyjaciół, problemy ze snem, niewywiązywanie się z obowiązków- to skutki uzależnienia od telefonu, które możemy podzielić na psychiczne, fizyczne i społeczne.

Tradycyjnie jak rok temu w wielu organizacjach i instytucjach biorących udział w Kampanii Białych Serc pojawią się w oknach białe papierowe serduszka- symbol Kampanii. Jak co roku w wielu szkołach, przedszkolach odbędą się liczne akcje profilaktyczno-edukacyjne przestrzegające szczególnie przed narkotykami, ale również innymi uzależnieniami, które prowadzą do tragicznego finału. W wielu miastach i wioskach w Polsce odbędą się imprezy, koncerty, zawody sportowe, których jedynym celem będzie propagowanie zdrowego, a zarazem normalnego życia wolnego od wszelkich używek. Przez ulice przemaszerują głośne, ale pokojowe Marsze Protestu przeciwko tym, którzy sprzedają "śmierć na ulicy". Zorganizowane zostaną także zbiórki odzieży dla osób bezdomnych, a także żywności.

Od samego początku Kampania Białych Serc prowadzi liczne akcje odnośnie przeciwdziałania przemocy domowej lub przemocy w szkołach, a także na ulicy i tak samo będzie w tym roku.

Organizatorzy Kampanii Białych Serc szczególnie solidaryzują się z brutalną agresją i przemocą, która trwa od 24 lutego 2022 roku na Ukrainie i w związku z tym w wielu miejscowościach zostaną utworzone żywe łańcuchy solidarności przeciwko wojnie. Od 2021 roku Kampania Białych Serc mówi stanowcze i głośne- NIE -wobec przemocy dotyczącej zwierząt pomagając bezdomnym psom i kotom lub zwierzętom, które znalazły bezpieczny azyl w schroniskach. Prowadzone są liczne akcje mające na celu zbiórkę między innymi mokrej i suchej karmy.

Zbliżającą się XVIII Kampanię Białych Serc objął patronatem honorowym między innymi Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak czy Kuria Diecezjalna Płocka.

Pomysłodawca Kampanii Mariusz Zalewski serdecznie zaprasza organizacje i instytucje do udziału w październikowej akcji. Zgłoszenia udziału można dokonać do 11 października 2022 roku wchodząc na stronę - KLIKNIJ TUTAJ  i dokonując elektronicznej rejestracji lub bezpośrednio pisząc na adres: [email protected]

Organizatorzy odpowiedzą i prześlą kartę zgłoszeniową. Na stronie internetowej Kampanii Białych Serc oprócz regulaminu znaleźć można także poradnik w jak prosty sposób uczestniczyć w solidarnym proteście przeciwko narkotykom i przemocy. Udział w Kampanii Białych Serc jest bezpłatny i główny organizator tj. Grupa Zalewski nie pobiera żadnych opłat.

(MZ / Kampania Białych Serc)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%