Zamknij
REKLAMA

Spotkanie autorskie poświęcone Irenie Jarockiej w MBP w Ciechanowie

13.24, 20.09.2022 AW / MBP w Ciechanowie
Skomentuj MBP w Ciechanowie
REKLAMA

W środę (28 września br.) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ciechanowie odbędzie się spotkanie autorskie, którego gościem będzie Mariola Pryzwan, z zawodu bibliotekarz, z zamiłowania publicystka i biografistka, autorka książki „Wymyśliłam Cię. Irena Jarocka we wspomnieniach”. Spotkanie poświęcone Irenie Jarockiej odbędzie się w Krzywej Hali (Plac Piłsudskiego 1) o godz. 17.00.

To nie będzie pierwsza wizyta Marioli Pryzwan w ciechanowskiej bibliotece. W latach minionych autorka biografii opowiadała o Annie Jantar i Annie German.

Mariola Pryzwan - urodziła się w 1963 r. w Ostrowi Mazowieckiej. Jest nauczycielem-bibliotekarzem, publicystką, biografistką. Ze wspomnień złożyła biografie m.in. Anny German, Zbigniewa Cybulskiego, Haliny Poświatowskiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Władysława Broniewskiego, Marii Dąbrowskiej, Marii Kownackiej, Anny Jantar; z wypowiedzi samych bohaterów powstały książki: „Anna German o sobie” i „Cybulski o sobie”.

Irena Jarocka była niezwykła. Nie tylko koncertowała u boku takich gwiazd jak Charles Aznavour, Mireille Mathieu, Michel Sardou, Enrico Macias czy Michael Bolton, w Polsce zaś z zespołami Polanie, Czerwone Gitary i Budka Suflera, ale też cechowało ją wyjątkowo dobre serce. Włączyła się w działalność organizacji Echo International, promującej zdrowie kobiety. Wszyscy, którzy ją znali, mówią, że nie było lepszego człowieka. Irena Jarocka to laureatka Nagrody Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie czy wyróżnienia na Festiwalu w Palma de Mallorca. Jej największe przeboje to „Wymyśliłam Cię”, „Beatlemania Story”, „Kawiarenki”, „By coś zostało z tych dni”, „Kocha się raz” czy „Motylem jestem”. Książkę „Wymyśliłam Cię. Irena Jarocka we wspomnieniach” Mariola Pryzwan poświęciła zmarłej w 2012 roku piosenkarce i napisała ją na podstawie wspomnień jej bliskich i znajomych.

(AW / MBP w Ciechanowie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%