Zamknij

Logomisie - Ciekawe zajęcia dla najmłodszych

21:49, 15.09.2022 PC Aktualizacja: 00:43, 16.09.2022
Skomentuj PC PC

Logorytmika to połączenie terapii logopedycznej z rytmiką. Celem zajęć logorytmicznych jest korygowanie wad mowy i zaburzeń słuchu, a przy tym uwrażliwienie na cechy wspólne muzyki i mowy takie, jak: rytm, melodia, tempo, dynamika i barwa dźwięku. Już od października w Ciechanowie takie zajęcia będą prowadzone przez dyplomowanego nauczyciela z wieloletnim doświadczeniem i logopedę - Martę Sosnowską.

- Zajęcia logorytmiczne mają formę zabawy. Zestawy ćwiczeń i zabaw są dostosowane do poziomu sprawności narządów artykulacyjnych oraz sprawności motoryki małej i dużej dziecka. Poprzez ruch i muzykę kształcą ruchy całego ciała, co wpływa pośrednio na usprawnienie narządów mowy, ułatwiając ich ćwiczenie - mówi Marta Sosnowska.

- Zajęcia proponowane przez nas kierowane są do dzieci w wieku przedszkolnym od trzeciego do szóstego roku życia. Będą odbywały się w dwóch grupach wiekowych: trzy- i czterolatki oraz pięcio- i sześciolatki. Będą to grupy nie większe niż 8-osobowe - dodaje Wojtek Gęsicki.

- To są grupy niezbyt liczne, które z jednej strony pozwolą na indywidualne podejście do każdego dziecka, a z drugiej wpłyną na uspołecznienie dzieci. W grupie dzieciaki bardziej się mobilizują do pracy - mówi Marta Sosnowska.

Skąd pomysł na takie zajęcia?

Marta Sosnowska - To wynika z naszych zainteresowań i zawodów. Od kilkunastu lat pracuję w przedszkolu i wiem, że coraz więcej dzieci ma problemy z wymową. Wojtek zaś przez całe życie para się piosenką autorską, przez pewien czas organizował dla dzieci w Ciechanowie Festiwal Pana Tenorka wraz z Telewizją Polską i dzieciaki go lubią, więc pomyśleliśmy, że połączymy te nasze pasje nauczycielsko-muzyczne i zrobimy coś pożytecznego.

Wojtek Gęsicki - No i postanowiliśmy tę naszą grupę nazwać LOGOMISIE, choć precyzyjniej brzmiałoby Logorytmisie. A misie są raczej lubiane przez wszystkie dzieci, poza tym ja trochę przypominam misia, więc wszystko do siebie bardzo pasuje (śmiech). No i trzeba to powiedzieć, że Marta śpiewa i (poza tym, że ma ładny terapeutyczny głos) jest bardzo uzdolniona muzycznie.

Jakie zalety płyną z takiej zabawy słowno-taneczno-muzycznej?

Marta Sosnowska - Takich zalet jest mnóstwo: poprawa koordynacji ruchowej, poprawa koncentracji, zwiększenie wrażliwości muzycznej i poczucia rytmu, usprawnienie fonacji i narządów mowy, rozwój społeczny i umiejętności pracy w grupie, obniżenie napięcia i stresu. Będziemy robić ćwiczenia oddechowe, głosowe, usprawniające narządy artykulacyjne, słuchowe. Zajęcia będą trwały 45 minut i będziemy się spotykali dwa razy w tygodniu. W ciechanowskich przedszkolach w można znaleźć ulotki o naszym projekcie. Przy okazji, serdecznie dziękujemy dyrekcji i nauczycielom za wspieranie naszego pomysłu.

Marta Sosnowska i Wojtek Gęsicki zapraszają wszystkich zainteresowanych na zajęcia logorytmiczne.

Kontakt pod nr tel. 609 089 176.

(PC)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%