Zamknij

Zostań naukowym youtuberem

14.36, 07.09.2022 Park Nauki Torus Aktualizacja: 20.00, 11.09.2022
Skomentuj Park Nauki Torus
REKLAMA

Park Nauki Torus zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie dla pasjonatów mediów społecznościowych. Na autora najlepszego filmu przedstawiającego jedno z odkryć naukowych z XXI wieku czeka tablet. Dla pozostałych uczestników przewidziano inne atrakcyjne nagrody. Zgłoszenia są przyjmowane do 7 października.

To druga odsłona konkursu organizowanego przez Park Nauki Torus dla młodych youtuberów, których interesują doświadczenia i odkrycia naukowe. Ma ma celu rozwijanie zainteresowań związanych z naukami ścisłymi, a w szczególności z nowoczesnymi technologiami, sztuczną inteligencją, robotyką, chemią czy fizyką.

Zadaniem jest stworzenie filmu, prezentującego jedno z odkryć naukowych z XXI wieku, mającego duże znaczenie dla rozwoju ludzkości.

– Korzystanie przez dzieci i młodzież z mediów społecznościowych jest nieuniknione. Ważnym jest, aby ukierunkować ich zainteresowania na tematy ciekawe, ważne i wartościowe. Takie, które rozwijają wiedzę i poszerzają horyzonty. Konkurs to zachęta dla młodzieży, aby pobudzić swoją kreatywność, wykorzystać media społecznościowe do popularyzacji nauki i jednocześnie podzielić się z rówieśnikami efektami własnej pracy - zaznaczyła kierownik Parku Nauki Torus Marzena Lentowszczyk.

Udział w konkursie mogą wziąć zarówno doświadczeni youtuberzy, jak i młodsi amatorzy kręcenia filmików, którzy dopiero zaczynają kreować swoje profile w sieci. Uczestnikami mogą być dzieci do 16 roku życia. Na wykonanie zadania młodzi popularyzatorzy nauki maja czas do 7 października.

Do wygrania jest tablet oraz inne nagrody.

Szczegóły dotyczące konkursu znajdują się w Regulaminie dostępnym poniżej, a także w kasie parku.

Regulamin konkursu - KLIKNIJ TUTAJ

(Park Nauki Torus)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%