Zamknij

Uroczyste powitanie uczniów ciechanowskiej piątki

15.27, 03.09.2022 JB Aktualizacja: 12.27, 13.09.2022
Skomentuj SP5
REKLAMA

Dzień 1 września w Szkole Podstawowej Nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Ciechanowie od rana rozbrzmiewał dziecięcym śmiechem, gwarem młodzieży, wymianą wzajemnych serdeczności po długim wakacyjnym rozstaniu. Zgodnie z tradycją placówka powitała w swych progach uczniów i ich rodziców oraz przybyłych gości; w tym p. Krzysztofa Kosińskiego – Prezydenta Miasta Ciechanów.

Ciechanowska „Piątka” to szkoła, która na trwale wpisana jest w pejzaż oświatowy naszego miasta; o czym świadczą jej ponad 70 - letnie tradycje edukacyjne, wychowawcze i opiekuńcze. Z każdym rokiem staje się coraz piękniejsza a otoczenie sprzyja nie tylko nauce, ale i aktywnemu wypoczynkowi oraz zabawie. Podejmowane inicjatywy szkoły wspomagane są przez zaprzyjaźnione instytucje samorządowe, absolwenci oraz współpracujące z nią osoby reprezentujące świat nauki, kultury i przedsiębiorczości.

W przemówieniach dyrekcji szkoły i zaproszonych gości wyrażano nadzieję, że czas spędzony w szkole przyniesie dzieciom wiele satysfakcji radości a współpracy towarzyszyć będzie wzajemny szacunek, wsparcie oraz serdeczna atmosfera; mówiono również o rozwijaniu talentów dzieci oraz wytrwałości w dążeniu do celu.

Podczas uroczystości Prezydentowi Miasta Ciechanów p. Krzysztofowi Kosińskiemu wręczono statuetkę Przyjaciela Szkoły. Pierwszaki zaś zdawały egzamin na ucznia – kompletując wyposażenie plecaków i w tak radosnej atmosferze zostały przyjęte w poczet społeczności szkolnej. Obecni rodzice nie kryli wzruszenia, gdy ich dzieci składając słowa przyrzeczenia z uśmiechem podjęły się trudu i przyjemności bycia uczniem.

Prezentacja wokalna i taneczna w wykonaniu Ludowego Zespołu Artystycznego „Mały Ciechanów”, których członkowie rekrutowani są spośród uczniów „Piątki” uświetniła uroczystość.

(JB)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%