Zamknij
REKLAMA

„Dzieci na rowery” w Ciechanowie

13:50, 13.06.2022 | PR / UM Ciechanów
Skomentuj UM Ciechanów
REKLAMA

W sobotę (18 czerwca) przed halą sportową MOSiR stanęło miasteczko rowerowe dla najmłodszych. Wyścigi rowerkowe, będące częścią projektu „Dzieci na rowery” i „Kocham rowerek” to całodzienna impreza rodzinna w formie pikniku, podczas którego dzieci mogą wziąć udział w rywalizacji sportowej w duchu fair play i jednocześnie nauczyć się zasad ruchu drogowego. Udział jest bezpłatny.

Jazda na rowerze to jedna z najmodniejszych obecnie aktywności sportowych. Cyklistom sprzyja miasto, inwestując w rozbudowę infrastruktury rowerowej. W Ciechanowie jest już ponad 50 km ścieżek, po których regularnie jeździ coraz większa liczba mieszkańców i turystów. Aby zachęcić najmłodszych do aktywnego wypoczynku i rekreacji organizowane są też wydarzenia plenerowe. Ostatnie odbyło się 18 czerwca (w sobotę) na terenie przy hali sportowej MOSiR.

Parking przy ul. 17 Stycznia 60B zmienił się w miasteczko rowerowe. Organizatorzy wydarzenia usytuowali na nim tor przeszkód dla dzieci. Na 100-metrowym odcinku odbyły się wyścigi w ramach projektu „Dzieci na rowery” i „Kocham rowerek”. To popularne w wielu miastach rodzinne pikniki plenerowe, łączące sport z rekreacją.

Zawodnicy w wieku od 3 do 10 lat wystartowali podzieleni wedle roczników (od 2019 do 2012). Ogromnym atutem formuły wyścigów było nagradzanie za uczestnictwo. Dzięki podziałowi na kategorie wiekowe oraz na grupy trzyosobowe po każdym wyścigu na stopniach podium znaleźli się wszyscy uczestnicy i każdy z nich otrzymał identyczne nagrody.

Do zawodów dopuszczane były są wszelkie rodzaje rowerów od biegowych, poprzez trójkołowe, aż po standardowe. Można było używać bocznych kółek podporowych. Każdy z uczestników wydarzenia musiał posiadać kask. To bezwzględny wymóg by można było móc wystartować. Zasady obowiązujące na imprezach „Dzieci na rowery” miały na celu naukę bezpieczeństwa od najmłodszych lat.

Podczas trwania pikniku można było również skorzystać z nauki jazdy na rowerowym torze przeszkód, poznać podstawowe zasady poruszania się po drogach oraz nauczyć się pierwszej pomocy. Imprezie towarzyszyły także konkursy i animacje integrujące dzieci i opiekunów.

(PR / UM Ciechanów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%