Zamknij

HEROSI znów z rekordem

20:22, 18.12.2021 | TM
Skomentuj Fot. Archiwum prywatne
REKLAMA

W listopadzie w Siedlcach odbył się Puchar Świata XPC. Barwy naszego miasta reprezentowało trzech zawodników z Klubu Sportów Siłowych HEROS - Arkadiusz Woźniak, Łukasz Kozłowski i Mariusz Bartołowicz.

Jako pierwszy na pomost wyszedł Łukasz Kozłowski, który w konkurencji wyciskania sztangi leżąc w kat. do 75 kg zaliczył 160 kg. Wyciśnięty ciężar pozwolił mu zająć drugie miejsce i tym samym zdobyć srebrny medal. Wynik Łukasza jest dla niego tym bardziej wartościowy i zadowalający, ponieważ startował po niedawno odbytej chorobie.

Drugim zawodnikiem, który wyszedł na pomost był Arkadiusz Woźniak. Ten

najmłodszy zawodnik KSS HEROS wystartował w martwym ciągu w kat. 67,50

kg do lat 17-stu. Zaliczył 155 kg, co dało mu zwycięstwo i złoty medal. W czwartym podejściu atakował rekord Europy (160,50 kg) i niewiele zabrakło

by zaliczyć ten ciężar.

Ostatni na pomost wyszedł Mariusz Bartołowicz, który wystartował w martwym ciągu w kat. do 110 kg masters. W trzeciej próbie zaliczył 290 kg, co było wyrównaniem Rekordu Europy. W czwartym podejściu dołożył 5 kg i udało mu się wyciągnąć ten ciężar, a tym samym poprawić Rekord Europy Federacji XPC.

Był to ostatni start naszych zawodników w tym roku. – Jesteśmy z niego zadowoleni. Teraz czas na krótki odpoczynek, a od Nowego Roku kolejny okres przygotowawczy. Pierwsze starty czekają nas najprawdopodobniej w kwietniu 2022 roku. Korzystając z okazji wszystkim Czytelnikom PULSU, a szczególnie tym którzy nam kibicują, życzymy wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku – powiedział nam Mariusz Bartołowicz.

(TM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%