Zamknij

Mazovia Masters Cup 2021

09:41, 19.11.2021 Autor tekstu - MK/TM Aktualizacja: 10:01, 19.11.2021
Skomentuj Fot. Archiwum LKS „Matsogi” Ciechanów Fot. Archiwum LKS „Matsogi” Ciechanów

W Ciechanowie już po raz piętnasty odbył się Międzynarodowy Turniej Taekwon-do Mazovia Masters Cup, organizowany przez LKS „Matsogi” Ciechanów we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Zawody swym patronatem objął prezydent Krzysztof Kosiński.

Od 2007 roku na jesieni ściągają do naszego miasta najlepsi zawodnicy Taekwon-do z Polski oraz Europy. Turniej od kilku lat należy do najliczniej obsadzonych w Europie Środkowej. W tym roku było to 476 zawodników z 46 klubów Polski, Gruzji oraz Łotwy.

Podczas tegorocznego, jubileuszowego Turnieju, spośród zawodników LKS „Matsogi” Ciechanów, najlepiej spisał się Jakub Królikowski, który zdobył złoty medal w konkurencji walk seniorów do 57 kg. W finale pokonał Macieja Szczepańskiego z Lewart Lubartów i udanie zrewanżował się za ostatnią porażkę podczas Mistrzostw Polski seniorów w Głubczycach.

Również Karolina Królikowska bardzo dobrze wypadła w turnieju seniorskim zdobywając złoty i brązowy medal. Bardzo dobrze spisał się też Kornel Korzybski, który po pokonaniu trzech przeciwników wywalczył srebrny medal w konkurencji układów formalnych, przegrywając dopiero w finale z Michałem Jano (Sparta Głubczyce). Na wyróżnienie zasługuje Natalia Kłobuszewska, która zdobyła dwa medale - srebrny i brązowy - w konkurencjach skocznościowych młodziczek.

Karolina Królikowska - walki do 55 kg

W zawodach startowali również – Rydzewska Anita, Wiktoria Mroczek, Amelia Kopiec, Szymon Majewski, Marcel Pawłowski, Daria Zimowska, Szymon Kreft, Kamil Jeziorski.

Klasyfikacja klubowa:

1. MKST Mińsk Mazowiecki

2. KS Dragon Janów

3. KS Avasatare Brzeg Dolny

Wsparcia finansowego w organizacji Turnieju udzieliły: Urząd Miasta Ciechanów oraz Warmińsko-Mazurski Bank Spółdzielczy.