Zamknij

Kuba Królikowski z ciechanowskiego klubu LKS Matsogi Ciechanów został wicemistrzem Polski Taekwon-do. Zawody odbyły się w Głubczycach

19:11, 19.06.2021 PC / LKS Matsogi Aktualizacja: 19:19, 19.06.2021
Skomentuj

Za nami Mistrzostwa Polski Seniorów Taekwon-do ITF w Głubczycach. Zawody odbyły się w dniach 11-13 czerwca. - To był udany start zawodników z ciechanowskiego klubu Taekwon-do LKS Matsogi Ciechanów - podkreśla trener Michał Korzybski.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje Kuba Królikowski, który po pokonaniu Aleksandra Tukaja z Wojownika Kłobuck w finale walk do 57 kg nieznacznie uległ Maciejowi Szczepańskiemu z Lewartu Lubartów. Tym samym Kuba został wicemistrzem Polski!

Karolina Królikowska (juniorka II dan) pokonała 2 pierwsze przeciwniczki Agnieszkę Gronczewską z Lotos Jabłonna i doświadczoną medalistkę Mistrzostw Europy Magdalenę Kisiel z LKT Legnica, jednak w 3 pojedynku uległa późniejszej Mistrzyni Polski Martynie Pietrzeniec z GKT Gdańsk. W finale repasaży czyli walce o brązowy medal po wyrównanym pojedynku niestety  również przegrała z Natalią Dybek WSKT Wrocław. Podsumowując to był bardzo ważny sprawdzian dla Karoliny i udana próba rywalizacji z najlepszymi  seniorkami w kraju pomimo, że nie udało się zdobyć medalu, to jednak nabyte doświadczenie na pewno w przyszłości zaprocentuje.

- Podczas wakacji po dwutygodniowej przerwie przeznaczonej na regenerację nasi zawodnicy będą uczestniczyć w lipcowym klubowym obozie Taekwon-do pod Olsztynem, a następnie w sierpniowym  centralnym zgrupowaniu Taekwon-do Firlej 2021 - dodaje trener Korzybski.