Zamknij
REKLAMA

Dwa medale zawodników Promyka w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Taekwondo

11:22, 20.10.2020 | WTF Promyk
Skomentuj WTF Promyk
REKLAMA

W dniach 16-18.10.2020 odbyły się w Puławach, Mistrzostwa  Polski Juniorów Młodszych w Taekwondo Olimpijskim. Zawody rozegrane zostały w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych- Lubelskie 2020. Są to największe zawody w kraju dla tej grupy wiekowej, a startują w niej przedstawiciele wszystkich dyscyplin olimpijskich. W zawodach taekwondo wystartowało 275 zawodników i zawodniczek z 53 klubów w tym sześcioro zawodników z Miejskiego Ogniska TKKF Promyk w Ciechanowie: Hanna Gałecka, Karolina Andrzejczyk, Katarzyna Płoska, Karol Falęcki, Kacper Suwiński i Michał Kowalkowski.

Zawodnicy Promyka pod kierunkiem trenera Damiana Suwińskiego, wywalczyli na tych zawodach ,dwa medale. Karol Falęcki w kategorii wagowej 61 kg. po wygraniu dwóch walk  z przedstawicielami z klubów  UKS TKD Kórnik i AZS AWF Wrocław wywalczył medal srebrny i tytuł wicemistrza Polski, natomiast  Hanna Gałecka w kategorii wagowej 37 kg po wygraniu 3 walk wywalczyła medal brązowy .

Pierwszą walkę eliminacyjną na tych zawodach wygrała też Katarzyna Płoska w kategorii wagowej 47 kg, niestety następną przegrała z zawodniczką z Opola. Pozostali zawodnicy Promyka przegrali swoje pierwsze walki eliminacyjne i odpadli z turnieju. Zawodnicy Promyka wywalczyli łącznie 18 punktów w ramach ogólnopolskiego systemu sportu młodzieżowego.

(WTF Promyk)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz