Zamknij
REKLAMA

Zakończenie sezonu Ciechanowskiego Roweru Miejskiego. 24 tys. wypożyczeń

10:59, 31.10.2019 | UM Ciechanów
REKLAMA
Skomentuj
UM Ciechanów

W ciągu czterech miesięcy działania w Ciechanowie samoobsługowego systemu rowerów publicznych, jednoślady wypożyczono ponad 24 tys. razy, w systemie zarejestrowało się 2251 nowych osób. Rowery można wypożyczać jeszcze do dzisiaj do 24.00, z początkiem kwietnia zostanie uruchomiony ponownie.

W kolejnych dniach rowery będą systematycznie zabierane do przechowania na okres zimowy przez odpowiedzialną za funkcjonowanie systemu firmę Nextbike Polska. Przejdą też przeglądy.

Najpopularniejszą stacją była ta przy ratuszu (5625 wypożyczeń), a najczęściej pokonywaną trasą okazał się odcinek między MOSiR a ratuszem (965 przejazdów). Średni czas wypożyczenia roweru w mijającym sezonie to niecałe 24 minuty. Kolejne stacje, z których najczęściej wypożyczano rowery to: Armii Krajowej (3853 wypożyczeń), i Plac Kościuszki (3560). Wśród kolejnych najchętniej pokonywanych tras była droga między stacją Ratusz a Armii Krajowej (905) oraz ten sam odcinek w odwrotnym kierunku (880 razy).Rekordowym dniem pod względem wypożyczeni był 11 sierpnia (397 wypożyczeń), a najczęściej wypożyczanym jednośladem był jeden z tandemów (414 wypożyczeń).

 

System obejmuje 9 stacji i 90 jednośladów, w tym rowery z fotelikami dla dzieci, rowery dla dzieci oraz tandemy.

Z wyłonionym w przetargu wykonawcą, firmą Nextbike Polska, miasto umowę podpisało na 3 lata.

(UM Ciechanów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© pulsciechanowa.pl | Prawa zastrzeżone