Zamknij
REKLAMA

Wirtualny Bieg w Ciechanowie

14:45, 02.08.2019 | Tomasz Jurczak
REKLAMA
Skomentuj
TM

1 sierpnia w wielu miejscowościach w kraju i za granicą został zorganizowany Wirtualny Bieg Pamięci Powstańców Warszawskich. Ciechanów przyłączył się do tej akcji.

„Wirtualny Bieg Pamięci Powstańców Warszawskich” w Ciechanowie miał charakter swoistego treningu marszobiegowego. Był przeznaczony dla tych, którzy stale trenują oraz dla osób nie biegających na co dzień. Wzięło w nim udział około 40 osób. Trzeba było pokonać 1944 metry, by marszobieg był uznany za prawidłowo wykonany. Ciechanowianie pokonali dystans około 5 km.

Bieg poprzedziło wystąpienie inicjatora wydarzenia Przemysława Traczyka, po czym w godzinę „W”, przy odgłosach syren, minutą ciszy oddano hołd  Powstańcom.

Następnie uczestnicy pobiegli: ul. Pułtuską do ronda Żołnierzy Wyklętych, ul. Armii Krajowej do pomnika poświęconego „Ciechanowianom – Żołnierzom Wojska Polskiego i Armii Krajowej” na skrzyżowaniu z ul. Sikorskiego (gdzie jeden z biegaczy przypomniał sylwetkę Włodzimierza Kozakiewicza ps. „Barry” – ciechanowianina walczącego w Powstaniu), dalej ulicami Sikorskiego i Mikołajczyka, Warszawską, pl. Kościuszki, Zieloną Ścieżką, Strażacką, parkiem im. Jarosława Dąbrowskiego do Mostu 3 Maja, ul. Sienkiewicza, Powstańców Warszawskich (przy tablicy poświęconej ciechanowianom poległym w Powstaniu zostały złożone kwiaty i zapalone znicze), ul. Narutowicza i 17 Stycznia, by powrócić na Pl. Jana Pawła II.

Biegacze zatrzymywali się na trasie w kilku miejscach poświęconych pamięci poległych i pomordowanych w trakcie II Wojny Światowej. Zapalali tam znicze i oddawali ofiarom wojny hołd minutą ciszy.

Uczestnicy „Wirtualnego Biegu”, którzy dokonali stosownej rejestracji w centralnym systemie, otrzymają piękny okolicznościowy medal. Część opłaty za pakiet startowy zasili Związek Powstańców Warszawskich - organizację pomagającą żyjącym Powstańcom w sprawach socjalnych.

Inicjatorem i koordynatorem biegu w naszym mieście był Przemysław Traczyk ze Stowarzyszenia Mazovia ProActiv Ciechanów. - W imieniu pomysłodawców, jak i swoim, pragnę gorąco podziękować wszystkim uczestnikom I-go Wirtualnego Biegu Pamięci Powstańców Warszawskich za poświęcony czas i wytrwałość. Zwłaszcza osobom na co dzień nie biegającym. Dziękuję i mam nadzieję, że widzimy się w przyszłym roku – powiedział nam Przemysław Traczyk.

„PULS” objął „Wirtualny Bieg Pamięci Powstańców Warszawskich” w Ciechanowie patronatem medialnym, a trójka członków naszej Redakcji pobiegła w nim pokonując całą trasę.

(Tomasz Jurczak)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© pulsciechanowa.pl | Prawa zastrzeżone