Zamknij

Ciechanowianie pobiegli w stolicy oddając hołd Powstańcom

20:30, 28.07.2019 | TM
REKLAMA
Skomentuj
TM

Wielu ciechanowian oddało hołd Powstańcom Warszawskim biorąc udział w 29. edycji Biegu Powstania Warszawskiego, który odbył się 27 lipca w stolicy. Najliczniejszą zorganizowaną grupę reprezentantów naszego miasta stanowili biegacze skupieni wokół Stowarzyszenia Mazovia ProActiv Ciechanów.

Wśród przedstawicieli naszego miasta byli też, m.in.: Robert Adamiak – asystent społeczny posła Roberta Kołakowskiego, grupa żołnierzy z 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. st. sierż. Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. „Rój”, zawodnicy z Klubu Biegacza TKKF Promyk Ciechanów oraz osoby, które wybrały się na Bieg indywidualnie.

Sam Bieg, jak i jego oprawa są po prostu niesamowite. W wielu miejscach wzdłuż trasy kibice ustawiali białe i czerwone znicze. W tle można było usłyszeć powstańcze pieśni oraz odgłosy strzelaniny czy bombardowania. Łącznie do mety dotarło 11.436  biegaczy, którzy oddali w ten sposób hołd Powstańcom.

Z danych podanych przez organizatora Biegu wynika, że wzięło w nim udział 51 osób, które podczas rejestracji wskazały Ciechanów jako swoje miasto. 41 osób pobiegło na dystansie 10 km, zaś 11 na dystansie 5 km. Warto zauważyć, że  w statystyce tej nie są uwzględnione osoby zrzeszone w ciechanowskich klubach, a mieszkające np. w miejscowościach podmiejskich.

Na dystansie 5 km do mety dotarło 4.466 zawodników. W kategorii open najlepszy wynik spośród reprezentantów Ciechanowa uzyskał Sławomir Kubiński (Klub Biegacza TKKF Promyk Ciechanów) - 253 miejsce z czasem 00:22:12.

Z kolei na dystansie 10 km linię mety przekroczyło 6.962 zawodników. W kategorii open najlepszy spośród reprezentantów naszego miasta był Michał Makowski (2 Ośrodek Radioelektroniczny Przasnysz / Mazovia ProActiv Ciechanów) – zajął 9 miejsce z czasem 00:33:55.

Bieg Powstania Warszawskiego to drugi (po Biegu Konstytucji 3 Maja) z tegorocznych biegów zaliczanych do Warszawskiej Triady Biegowej. Ostatnim będzie Bieg Niepodległości – 11 listopada.

TM - Zawodnicy skupieni wokół Stowarzyszenia Mazovia ProActiv oraz zaprzyjaźnieni biegacze z 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. st. sierż. Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. "Rój".
 

(TM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© pulsciechanowa.pl | Prawa zastrzeżone