Zamknij

Leśna ZaDyszka 2019

14:27, 08.07.2019 Tomasz Jurczak Aktualizacja: 14:28, 18.07.2019
Skomentuj Tomasz Jurczak Tomasz Jurczak

Mimo upału około 500 uczestników wystartowało w biegu leśno-ulicznym "Leśna ZaDyszka", który odbył w Szulmierzu. W wydarzeniu wzięli udział nie tylko miejscowi biegacze, ale także zawodnicy z Ciechanowa i całej Polski.

Uczestnicy zmierzyli się z dystansem 5 i 10 kilometrów. Dzieci natomiast pobiegły 1,5 kilometra. Zawodnicy mogli sprawdzić własne możliwości w upalnych warunkach pogodowych.

Każdy uczestnik biegu został udekorowany medalem. W marszu Nordic Walking w kategorii Open na 5 km najlepszy okazał się Marcin Radomski (Biegam W Sfetsze – Płock) z czasem 00:32:40. Na drugim i trzecim miejscu uplasowali się kolejno: Łukasz Jędrzejewski (Bielsk) oraz Romuald Baranowski (Biegam W Sfetsze – Płock).

W biegu na 5 km w kategorii Open najlepszym był Tomasz Filipowicz (Żebrowski Team – Budki) z czasem 00:17:00, a tuż za nim na podium stanęli: Tomasz Pajewski (Mazovia ProActiv Ciechanów) i Igor Gortat (Glinojeck).

Na najdłuższym dziesięciokilometrowym odcinku w kategorii Open pokonując 182 zawodników, wygrał Michał Makowski (Mazovia ProActiv Ciechanów) z czasem 00:35:18. Na drugim i trzecim miejscu uplasowali się: Konrad Nosarzewski (Badania Dieta Trening - Stupsk) oraz Andrzej Piechna (Klub Biegacza TKKF Promyk Ciechanów).

Podczas „Leśnej ZaDyszki” młodzi podopieczni trenera Tomasza Pajewskiego z Klubu Lekkoatletycznego „Mazovia ProActiv Ciechanów” byli najszybsi w biegu dzieci (dystans 1,5 km) w kat. do 16 lat. Michał Czarnecki zajął pierwsze miejsce, a zadecydował o tym piękny długi finisz. Na czwartym miejscu uplasowała się Sandra Kozak, która z ogromną przewagą wygrała wśród dziewczynek. Klub Lekkoatletyczny „Mazovia ProActiv Ciechanów” wystawił w zawodach 27 młodych zawodników.

W ramach imprezy odbyła się również loteria fantowa, w której można było wygrać trzy rowery, zaproszenia do SPA oraz wiele innych ciekawych nagród-niespodzianek. Kolejne imprezy biegowe z cyklu „Leśna ZaDyszka” w Szulmierzu cieszą się dużym zainteresowaniem. Zawodnicy przybywają z całej Polski, aby pobiec nie tyle po medal, co dla osobistej satysfakcji.

Organizatorami przedsięwzięcia byli: Urząd Gminy w Regiminie, Fundacja Lilium, MUKS Czarni Regimin oraz Grupa biegowa „ZaDyszka”.