Zamknij
REKLAMA

Mistrzowskie sukcesy zawodników Mazovii ProActiv

16:17, 14.07.2019 | A/TM
REKLAMA
Skomentuj
Marta Gorczyńska

Spektakularny sukces odnieśli zawodnicy Klubu Lekkoatletycznego Mazovia ProActiv Ciechanów w Mistrzostwach Polski Juniorów, które odbyły się w Raciborzu w dniach 3-5 lipca. Podopieczni trenera Roberta Adamskiego zdobyli aż dwa krążki.

Złoty medal w biegu na 800 metrów zdobyła Zuzanna Bronowska, prowadząc samotnie prawie cały dystans, a na końcu nie dając szans rywalkom na krótkim sprinterskim finiszu. Jej czas to 2.08.84. Trzeba podkreślić bardzo wysoki poziom jaki prezentują biegaczki na tym dystansie. Aż trzy zawodniczki, w tym także Zuzanna, mają kwalifikację na Mistrzostwa Europy Juniorów w Szwecji. Kolejne dwie były bardzo blisko uzyskania wskaźnika czasowego. Bronowska obecnie legitymuje się 16-tym wynikiem w Europie wśród juniorek.

Ogromną niespodziankę sprawił Sebastian Charzyński. Przyjechał na Mistrzostwa Polski Juniorów z ósmym wynikiem na dystansie 100 metrów. Jednak potwierdziło się powiedzenie, że same wyniki nie biegają. W toku bezpośredniej walki nie każdy wytrzymał presję i stres startowy, natomiast Sebastian zaprezentował swoją życiową formę i wbiegł na metę na drugim miejscu z wynikiem 10.87 sekundy. On także będzie reprezentował Polskę na Mistrzostwa Europy Juniorów w Boras. Otrzymał powołanie do sztafety 4 x 100 metrów. Transmisję z zawodów będzie można oglądać na kanale „Eurosport 2” w dniach 18-21 lipca.

Trener Robert Adamski jest bardzo zadowolony z sukcesów swoich zawodników. - O ile w przypadku Zuzi medal był wielce prawdopodobny, przy jedynej niewiadomej - jakiego koloru, tak w przypadku Sebastiana jest to bardzo duże zaskoczenie. Zuzia miała za sobą bardzo udane przygotowania i cały sezon prezentowała wysoką formę. Natomiast Sebastian po wielu przejściach zdrowotnych był przygotowywany bezpośrednio na Mistrzostwa Polski Juniorów. Efekt bardzo udany - i co najważniejsze, oboje zostali powołani do Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów, które odbędą się w szwedzkim Boras – powiedział nam trener Adamski.

 

Więcej w najbliższym wydaniu PULSU - 16 lipca.

REKLAMA
(A/TM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© pulsciechanowa.pl | Prawa zastrzeżone