Zamknij
REKLAMA

Chrzanowski Wicemistrzem Europy

10:08, 17.06.2019 | PS/TM
REKLAMA
Skomentuj
Archiwum CKKK

W dniach 18-19.05.2019 we Wrocławiu, w hali Orbita, odbyły się XXXIII Wagowe Mistrzostwa Europy w Karate Kyokushin organizacji IKO. Organizacja mistrzostw powierzona została IchiBan Dojo Agnieszka i Sylwester Sypień.

W turnieju wzięło udział 730 zawodników z 29 krajów Europy. Reprezentacja Polski liczyła 280 osób we wszystkich kategoriach wagowych.
Ciechanowski Klub Karate Kyokushin reprezentowało pięć osób: sensei Adam Chrzanowski, sempai Krzysztof Szczepański w kategorii senior, sempai Weronika Krzywnicka, sempai Aleksandra Trzepanowska i sempai Jakub Kraśniak w kategorii junior oraz trener, sekundant i sędzia zawodów sensei Wojciech Gołębiewski.

Pierwszego dnia mistrzostw na macie stanęli seniorzy i kategoria Masters. Zaczęło się od konkurencji kata, w której nasi reprezentanci nie startowali, ale od razu można było zauważyć, że zawodnicy są świetnie przygotowani. Poziom turnieju był bardzo wysoki, przez co w każdej konkurencji trzeba było wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności i umiejętnie dysponować zasobami energii.
Adam Chrzanowski i Krzysztof Szczepański mieli szczęście w losowaniu kategorii Masters - 85 kg i do drugiej rundy przechodzili bez walki.

Pierwszy na matę wyszedł sempai Krzysztof Szczepański. Musiał się zmierzyć z bardzo silnym zawodnikiem z Rosji. Po wyrównanej walce sempai Krzysztof musiał uznać wyższość przeciwnika i przegrał poprzez wskazanie sędziów.

Następnie na matę wyszedł sensei Adam Chrzanowski. Jego przeciwnikiem był zawodnik z Mołdawii. Po zaciętym boju sensei Adam schodził z maty jako zwycięzca i już mógł szykować się do walki półfinałowej z zawodnikiem z Ukrainy. Kolejna walka była cięższa niż poprzednia, ale sensei Adam znów okazał się lepszy od przeciwnika. Po raz pierwszy w swojej karierze miał wystąpić w finale tak prestiżowej imprezy. Na drodze do tytułu mistrza naszemu reprezentantowi stanął Polak Ariel Miszkiniuk, który okazał się za mocny dla naszego zawodnika. Jednak II miejsce i srebrny medal to najlepsze miejsce seniora w ciechanowskim klubie.

Następnego dnia startowali juniorzy i nasza trójka: Weronika Krzywnicka, Aleksandra Trzepanowska i Jakub Kraśniak. Pierwsza na macie stanęła Weronika Krzywnicka, a za przeciwniczkę miała zawodniczkę z Włoch. Weronika pokazała się z bardzo dobrej strony i szturmem weszła do najlepszej ósemki turnieju. Tutaj spotkała się z Polką, która okazała się mocniejsza i to ona przeszła do półfinału a nasza zawodniczka zakończyła udział w turnieju.
Sempai Aleksandra Trzepanowska w pierwszej walce trafiła na zawodniczkę z Rosji i po zaciętym pojedynku zeszła z maty pokonana. Ostatni nasz zawodnik Jakub Kraśniak miał bardzo silnie obsadzoną kategorię w której większość zawodników pochodziła z Rosji i innych krajów zza wschodniej granicy. W pierwszej walce z Rosjaninem Jakub Kraśniak pokazał, że jest świetnie przygotowany. Niestety po dość kontrowersyjnym werdykcie sędziów musiał pożegnać się z turniejem na rzecz Rosjanina.

Mimo tylko jednego medalu nasza kadra pokazała się z bardzo dobrej strony, byli waleczni, pewni siebie i dobrze przygotowani wydolnościowo, co na pewno w szybkim czasie zaowocuje kolejnymi sukcesami.

(PS/TM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© pulsciechanowa.pl | Prawa zastrzeżone