Zamknij
REKLAMA

Rekordowa Sztafeta Charytatywna!

19:24, 24.05.2019 | TM
Skomentuj TM - Ania Ogonowska (na rękach Mamy) wraz z Rodzicami ? Karoliną i Szymonem oraz siostrą Kasią.
REKLAMA

Trwająca dwie doby „III Ciechanowska Sztafeta Charytatywna 48h”, zorganizowana przez Stowarzyszenie Mazovia ProActiv, z której cały dochód przeznaczony został na leczenie i rehabilitację Ani Ogonowskiej, okazała się rekordowa!

Wybiegano 13.164 km, które Firma T4B zamieniła na złotówki. W puszkach Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, które znajdowały się w Biurze Sztafety zebrano - 4.863,70 zł. Podczas Charytatywnego Maratonu Fitness zorganizowanego przez Cross Trening Mazovia Ciechanów zebrano do puszek Fundacji - 2.322 zł (więcej o Maratonie Fitness w tekście obok).  Daje to łącznie kwotę: 20.349,70 zł!

Jak mówi Patryk Nieznański – prezes Stowarzyszenia Mazovia ProActiv -  „III Ciechanowska Sztafeta Charytatywna 48h” przeszła do historii. - Wydarzenie wyjątkowe, nie tylko ze względu na charakter, jak sama nazwa wskazuje. W tym roku Sztafeta stała pod znakiem rekordów! Został pobity rekord liczby uczestników, a co za tym idzie pokonanych okrążeń ciechanowskiej pętli miejskiej i liczby pokonanych kilometrów, co przełożyło się na kwotę zebranych pieniędzy. Dzięki nawiązaniu współpracy z firmą technologiczną T4B (Technologie dla Biznesu) za każdy pokonany kilometr została przekazana  1 złotówka na leczenie i rehabilitację małej bohaterki wydarzenia - Ani Ogonowskiej. Wystartowaliśmy w piątek o godz. 18:00 i tak, przez 48 kolejnych godzin (w tym również w nocy), aż 833 uczestników co 1 godzinę i 15 minut startowało i pokonywało kolejne kilometry. Co ciekawe, aż 150 osób ciechanowską pętlę pokonało dwa i więcej razy! Wyjątkowość wydarzenia polega na integrowaniu się wielu środowisk i ludzi na co dzień nie uprawiających sportu do podjęcia wysiłku fizycznego w szczytnym celu. Kolejna edycja jest już pewna! – powiedział nam prezes Nieznański.

Karolina i Szymon Ogonowscy - rodzice Ani, na rzecz której odbywała się Sztafeta – za naszym pośrednictwem dziękują wszystkim, którzy w  jakikolwiek sposób zaangażowali się w to przedsięwzięcie. - Przede wszystkim dziękujemy za trud, uśmiech, dobre słowo i Waszą obecność. Znaczą one dla nas więcej niż pieniądze. Liczba biegaczy, zainteresowanie sztafetą i uzbierana suma bardzo nas zaskoczyły. Środki te na pewno zostaną dobrze wykorzystane na pomoc Anusi, przede wszystkim poprzez wyjazd na turnus rehabilitacyjny oraz bieżącą rehabilitację logopedyczną i badania. Rozpoczęliśmy już także zajęcia w ramach hipoterapii. Jeszcze raz dziękujemy, chociaż słowa nie oddadzą całej naszej wdzięczności – mówią Karolina i Szymon Ogonowscy.

***

Członkowie i sympatycy Stowarzyszenia Mazovia ProActiv po raz kolejny pokazali jak świetnie potrafią zjednoczyć wokół dobrego celu masę osób. Ludzie, w zdecydowanej większości, są z natury dobrzy. Trzeba tylko umieć w nich to dobro wyzwolić. Mazovianie ewidentnie to potrafią! Gratulujemy!

(TM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz