Zamknij

Udany start Karoliny na Dolnym Śląsku

11:47, 05.03.2024 Michał Korzybski/LKS Matsogi Ciechanów Aktualizacja: 22:30, 05.03.2024
Skomentuj LKS Matsogi Ciechanów LKS Matsogi Ciechanów

Zawodnicy z ciechanowskiego klubu Taekwon-do LKS Matsogi Ciechanów startowali w Pucharze Polski Taekwon-do ITF , które odbyły się w dniach 01-03.03. 2024 w Nowej Rudzie na Dolnym Śląsku.

Udany start zaliczyła Karolina Królikowska, która w walkach do 65 kg zdobyła brązowy medal.

Nasza młodzieżowa Mistrzyni Polski po pokonaniu dwóch przeciwniczek przegrała dopiero z późniejszą zwyciężczynią Mają Kosmowską z GKT Gdańsk i musiała zadowolić się trzecim miejscem.

Ponownie o medal otarła się Natalia Kłobuszewska(15 lat) która walkach do 53 kg pokonała najpierw Aleksandrę Siemiątkowską z KKSW Lubin by w walce o wejście do strefy medalowej przegrać po 2 dogrywkach z Martyną Bas z UKS Świętochłowice.

Dominik Szwąder (16 lat) w kategorii walk Juniorów kolorowych pasów po wygraniu pierwszego pojedynku ze Stoigniewem Kasprzykiem z SAT Jawor, niestety w drugim uległ po bardzo dobrej i wyrównanej walce Bartoszowi Kwolkowi z LKT Legnica.

Wiktoria Jakubowska ( 15 lat) przegrała pierwszy pojedynek w konkurencji układów kolorowych pasów i odpadła z dalszej rywalizacji.

W Pucharze Polski wystartowało 317 zawodników z 47 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Taekwon-do, w tym 4 zawodników LKS Matsogi Ciechanów. Drużyną Matsogi opiekował się trener Michał Korzybski VI dan.

(Michał Korzybski/LKS Matsogi Ciechanów)