Zamknij

Debiutancki start ciechanowianina w ultramaratonie

00.50, 11.01.2023 AI Aktualizacja: 00.56, 11.01.2023
Skomentuj Fot. Archiwum prywatne
REKLAMA

Wśród ponad 200 biegaczy, którzy w ramach Garmin Ultra Race 2022 stawili czoło 53-kilometrowej trasie po terenach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, znalazł się ciechanowianin Ireneusz Gajek - reprezentujący Stowarzyszenie AsfaltLove Dziki.

Biegi ultra to nie tylko zmaganie się z kilkudziesięciokilometrową odległością, słabościami i kryzysami, ale przede wszystkim z ukształtowaniem terenu.

- Ze względu na liczne wzniesienia oraz gęstą sieć głębokich dolin, z potokami o charakterze podgórskim, na trasie dominowały podbiegi i strome zbiegi. Nie brakowało wąskich ścieżek, powalonych drzew i kamienistych dróżek. Jakby tego było mało, po trzech godzinach od startu musieliśmy radzić sobie także ze śnieżycą. Trud pokonywania kolejnych kilometrów rekompensowały fantastyczne widoki lasu skąpanego w białym puchu – opowiada nam Ireneusz Gajek.

Swój debiutancki start w ultramaratonie ciechanowianin zakończył na 59. miejscu. Na metę wbiegł z czasem 5 godz. 41 min. 55 sek.

- W tego typu biegach, gdzie jest wymagająca trasa, większy niż maratoński dystans i ponad 1.200 m przewyższeń, to sukcesem jest już samo dotarcie do mety. I satysfakcja z tego, że dzięki treningom i mocnej głowie da się pokonać każdą biegową przeszkodę – podkreśla Ireneusz Gajek.

(AI)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%