Zamknij
REKLAMA

„Bezpieczna rodzina 2.0” – ruszyły zapisy na zajęcia

13:58, 11.06.2022 | UM Ciechanów
Skomentuj UM Ciechanów
REKLAMA

10 czerwca rozpoczęły się zapisy na bezpłatne zajęcia edukacyjno-sportowe z elementami samoobrony dla dzieci od 4 lat oraz ich opiekunów. Będzie to już druga edycja szkoleń organizowanych przez klub LKS Matsogi Ciechanów, które odbywają się w ramach Ciechanowskiego Budżetu Obywatelskiego. Zajęcia ruszą po wakacjach.

„Bezpieczna rodzina 2.0” to program edukacyjny, który poza rozwojem fizycznym umożliwia zwiększenie integracji dzieci z rodzicami, zacieśnienie ich więzi, budowanie wzajemnego zaufania oraz poznanie potrzeb dziecka przez rodziców. Jest oparty na systemie nauczania Takewon-do.

Bezpłatne zajęcia rozwijające także zdolności poznawcze i socjalne dzieci rozpoczną się po wakacjach. Treningi będą odbywały się na Hali Sportowej przy ul. Kraszewskiego. Będą realizowane w wybrane dni tygodnia (od poniedziałku do piątku) po godzinie 17:00. W warsztatach uczestniczyły będą pary: dziecko (powyżej 4 lat) i rodzic lub opiekun prawny. Zajęcia będą trwały od 45 do 60 minut.

Program wychodzi poza zwykła samoobronę – uczy ważnych umiejętności życiowych, jak również kształtuje charakter i zachowania dziecka. Na zajęciach dzieci nauczą się, jak postępować, kiedy zaczepi ich nieznajoma osoba, jak zareagować w zetknięciu się z przemocą i znęcaniem wśród rówieśników, czy w jaki sposób zwiększyć bezpieczeństwo w razie pożaru, w pobliżu wody oraz w ruchu drogowym. Lekcje i ćwiczenia dostarczą również informacji dotyczących utrzymania kondycji fizycznej i zdrowia.

Zajęcia poprowadzą licencjonowani trenerzy taekwon-do z klubu sportowego LKS Matsogi Ciechanów: Michał Rząsiński (trener II klasy, nauczyciel dyplomowany wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 4 w Ciechanowie, były medalista Mistrzostw Polski w Taekwon-do, posiadacz stopnia IV dan) i Michał Korzybski (trener klasy mistrzowskiej, nauczyciel dyplomowany w Zespole Szkół nr 1 w Ciechanowie, były trener Reprezentacji Polski Kobiet i Mężczyzn w Taekwon-do, posiadacz stopnia VI dan, Prezes LKS Matsogi Ciechanów).

Zapisy realizowane są drogą elektroniczną, poprzez formularz online, dostępny od 10 czerwca na: - KLIKNIJ TUTAJ.

Liczba miejsc jest ograniczona. O przyjęciu na zajęcia decyduje kolejność zgłoszeń. Regulamin jest dostępny na stronie internetowej Urzędu Miasta.

Projekt jest realizowany w ramach Ciechanowskiego Budżetu Obywatelskiego. Udział w zajęciach wziąć mogą mieszkańcy Ciechanowa.

(UM Ciechanów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%