Zamknij

Rozwijamy pasje u dzieci - rozmowa z Adrianem Brzozowskim - pomysłodawcą i założycielem Edukacyjnej Krainy w Ciechanowie

14:12, 28.02.2024 . Aktualizacja: 22:47, 05.03.2024
Skomentuj

Edukacyjna Kraina – funkcjonująca w Ciechanowie od lipca ubiegłego roku oferuje zajęcia wspierające rozwój najmłodszych ciechanowian. Zaspokaja ciekawość i zainteresowania, rozwija kreatywne myślenie, pozwala również na nawiązywanie pozytywnych relacji z rówieśnikami.

Na temat oferty zajęć oraz najbliższych planów rozmawiamy z Adrianem Brzozowskim – pomysłodawcą i założycielem Edukacyjnej Krainy.

PULS Ciechanowa: Jak minął rok 2023 w Pana firmie?

Adrian Brzozowski: Edukacyjna Kraina otworzyła swoje drzwi dla dzieci i rodziców w lipcu ubiegłego roku. Od tego czasu prowadziliśmy rekrutację, dzięki czemu udało się uruchomić autorski projekt zajęć detektywistycznych, który cieszy się dużym zainteresowaniem. Obecnie prowadzimy trzy grupy wiekowe. Mamy za sobą liczne warsztaty edukacyjne oraz sensoryczne.

Cieszę się, że już w pierwszym roku funkcjonowania Edukacyjnej Krainy nie zabrakło chętnych do udziału w naszych przedsięwzięciach. Był to rok pełen wyzwań, ale również bardzo twórczy i kreatywny. Jestem dumny z naszych osiągnięć i z zaangażowania podopiecznych.

Jakie są Pana plany i zamierzenia na ten rok?

W nowy rok wchodzimy z nową energią oraz pomysłami. W lutym uruchomiliśmy ARToratorium czyli autorski projekt, który zawiera warsztatowe zajęcia plastyczne dla najmłodszych, gdzie wspieramy kreatywność i twórczość dzieci. Zawsze wysoko stawiamy sobie poprzeczkę, dlatego do podejmowanych wyzwań podchodzimy z pełnym zaangażowaniem. Jesteśmy gotowi na nowe wyzwania i pełni determinacji, chcemy rozwijać pasję wśród naszych uczniów. Liczymy, że nowy rok będzie pełen sukcesów i inspiracji. Mamy głowy pełne pomysłów oraz duże pokłady energii, dlatego szykujemy wiele nowości od nowego roku szkolnego.

Edukacja dzieci to wymagająca branża. Jakie cechy powinien posiadać przedsiębiorca działający na tym polu?

Przedsiębiorca działający w branży edukacyjnej powinien posiadać wiele istotnych cech, takich jak pasja, zaangażowanie, empatia, kreatywność, umiejętności komunikacyjne, dbałość o jakość, umiejętności zarządzania, otwartość na dialog i współpracę, elastyczność oraz rzetelność. Dzięki posiadaniu tych cech będzie mógł skutecznie zarządzać swoją działalnością oraz spełniać potrzeby edukacyjne swoich podopiecznych.

Co Pana zdaniem będzie największym wyzwaniem na najbliższy czas dla firm takich jak Edukacyjna Kraina, funkcjonujących w branży edukacyjnej?

Jednym z największych wyzwań w najbliższym czasie będzie dostosowanie się do zmian wynikających z planowanej reformy szkolnictwa. Z uwagi na charakter prowadzonej działalności ważne jest, aby elastycznie i sprawnie reagować na wszelkie zmiany jakie zachodzą na polu edukacyjnym. Aby sprostać wymaganiom rynku i zapewnić uczniom nowoczesne i atrakcyjne metody nauki nie należy zapominać również o postępującym rozwoju technologicznym. Nietrudno konkurować z komputerem czy telefonem, jeśli umiejętnie zaangażujemy dzieci do aktywnej formy własnego rozwoju.

Jak określiłby Pan w kilku słowach - jaka jest Edukacyjna Kraina?

Edukacyjna Kraina jest miejscem, gdzie poprzez aktywne uczestnictwo dzieci rozwijają swój potencjał, przy czym świetnie się bawią. Nasza oferta będzie się jeszcze powiększać, dlatego zachęcamy do śledzenia naszego fanpage na portalu społecznościowym Facebook.

Z jakimi problemami zwracają się do Edukacyjnej Krainy rodzice?

Rodzice często sygnalizują, że dzieci straciły motywację do nauki oraz mają trudności w koncentracji. Wynika to przede wszystkim z przebodźcowania oraz nadmiaru obowiązków szkolnych. W Edukacyjnej Krainie takim dzieciom dajemy narzędzia, dzięki którym zwiększają pewność siebie, chęć do podejmowania wyzwań oraz stymulują ich rozwój poznawczy.

Dziękujemy za rozmowę i życzymy dalszych sukcesów.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%