Zamknij
REKLAMA

O RKO można wnioskować online lub w placówkach ZUS

00:46, 13.01.2022 | zus.pl
Skomentuj zus.pl
REKLAMA

Osoby, które nie mogą elektronicznie wnioskować o świadczenie w ramach Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego albo mają z tym problemy, mogą to zrobić w każdej placówce ZUS - wskazuje wiceprezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Włodzimierz Owczarczyk.

W poniedziałek (10 stycznia) m.in. minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński i wiceprezes ZUS Włodzimierz Owczarczyk w urzędzie wojewódzkim w Łodzi mówili m.in. o Rodzinnym Kapitale Opiekuńczym (RKO).

Procedurą przyznawania tego nowego świadczenia i jego wypłatą zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

"Czas złożenia elektronicznego wniosku to średnio 12 minut. W sieci dokument można złożyć całą dobę przez siedem dni w tygodniu. Osoby, które nie mogą elektronicznie wnioskować o świadczenie z RKO albo mają z tym problemy, mogą to zrobić w placówce ZUS w godzinach jej urzędowania" – powiedział wiceprezes ZUS Włodzimierz Owczarczyk.

Rodzinny kapitał opiekuńczy to rozwiązanie zaproponowane przez rząd w programie Polski Ład. Jest nowym świadczeniem dla rodziców dzieci w wieku od ukończenia 12. miesięcy do 35. miesiąca życia. To w sumie 12 tys. zł na drugie i każde kolejne dziecko, a pieniądze z RKO przysługuje bez względu na dochód rodziny.

(zus.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%