Zamknij
REKLAMA

W piwnicy Medycznej Szkoły Policealnej wybuchł pożar. Była jedna osoba poszkodowana

01:51, 12.10.2021 | P.P
Skomentuj fot. Piotr Pszczółkowski
REKLAMA

W piwnicy budynku Medycznej Szkoły Policealnej w Ciechanowie wybuchł pożar. Administracja szkoły powiadomiła o tym zdarzeniu ciechanowską komendę Państwowej Straży Pożarnej. Po kilku chwilach przy ul. Sienkiewicza 33 w Ciechanowie pojawiły się trzy zastępy strażaków gotowych do podjęcia działań gaśniczo - ratowniczych.

Akcja przebiegła bardzo sprawnie. Tuż przed przyjazdem strażaków budynek został ewakuowany. Niemal 50 osób, w tym słuchacze, wykładowcy i pracownicy administracji na czele z dyrektor placówki – Izabelą Kierską, zgromadzili się w miejscu zbiórki na parkingu szkoły.

Strażacy otrzymali informację, że jedna osoba pozostała w budynku, po czym natychmiast podjęli akcję ratowniczą.

Na szczęście były to jedynie ćwiczenia organizowane cyklicznie przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie.

- Działania strażaków odbyły się w ramach szkolenia rocznego. Tym razem na miejsce działań wytypowano budynek Medycznej Szkoły Policealnej w Ciechanowie. Wcześniej organizowaliśmy już takie ćwiczenia w Centrum Handlowym Castorama oraz w Miejskim Przedszkolu nr 8. Scenariusz piątkowych ćwiczeń w medyku zakładał, pożar piwnicy szkoły, w której przebywał jeden z pracowników. Na miejsce przyjechały trzy zastępy strażaków, czyli dwa samochody gaśnicze i podnośnik hydrauliczny (30-tka). Strażacy zaraz po przyjeździe podjęli działania ewakuacyjne i gaśnicze. Do miejsca zdarzenia została wprowadzona rota gaśnicza. Po ustaleniu miejsca ognia i przygaszeniu dalsze działania polegały na ewakuacji poszkodowanego i udzielenia mu pierwszej pomocy medycznej. Kolejnym etapem działań w takich sytuacjach jest przekazanie poszkodowanego Zespołowi Ratownictwa Medycznego. W tym momencie my kończymy działania, czyli dogaszamy miejsce pożaru i przekazujemy miejsce zdarzenia właścicielowi, czy też zarządcy budynku do dalszego zabezpieczenia – powiedział nam aspirant sztabowy Paweł Kuciński z KP PSP w Ciechanowie.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%