Zamknij
REKLAMA

Wyścig kolarzy w Ciechanowie. Drogi na trasie będą zamknięte!

01:14, 20.08.2021 | PR / UM Ciechanów
Skomentuj
REKLAMA

W piątek 20 sierpnia ulicami miasta przejedzie wyścig kolarski. Będą występowały czasowe utrudnienia w ruchu w centrum Ciechanowa. 

Zawodnicy pojadą na 700-metrowej pętli trasą w centrum miasta. Wystartują przy placu Jana Pawła II, następnie ulicami Kilińskiego, Wodną, Nadrzeczną i Dolną dojadą z powrotem na plac Jana Pawła II. W zależności od kategorii wiekowej pętla będzie pokonywana kilka razy.

W związku z planowanym wydarzeniem nastąpią utrudnienia w ruchu. Od godz. 16.00 na całej trasie wyścigu obowiązywał będzie zakaz parkowania. Od godz. 17.30 drogi na trasie będą zamknięte. Zmieniona organizacja ruchu będzie obowiązywała do zakończenia zawodów, to jest do ok. 21.00. Wprowadzone zostanie dodatkowe oznakowanie. Za bezpieczeństwo na trasie odpowiadały będą służby porządkowe organizatora i policja.

Program minutowy, mapa trasy wyścigu oraz pozostałe informacje dotyczące wydarzenia dostępne są na stronie www.akces-sport.pl/zapisy.

W wyścigu o mogą zawodnicy i zawodniczki w kategoriach: Żak, Żakini, Młodzik, Młodziczka, Junior Młodszy, Juniorka Młodsza, Junior, Juniorka, Orlik, Amator, Elita Kobiet, Elita Mężczyzn, Masters.

Zgłoszenia chętnych do wyścigu są przyjmowane przez organizatora przez stronę internetową: https://akces-sport.pl/zapisy i bezpośrednio przed wyścigiem w Biurze Zawodów przy placu Jana Pawła II.

Organizatorem wyścigu jest Klub Kolarski Panorama. Organizację wydarzenia wspiera Gmina Miejska Ciechanów. 

Odbywające się na terenie całego Mazowsza zawody Kryterium Asów o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika rokrocznie skupiają pasjonatów kolarstwa. Wyścig ma na celu m.in. propagowanie sportów rowerowych i zdrowego stylu życia. W Ciechanowie jest już blisko 50 km ścieżek rowerowych, rośnie też popularność Ciechanowskiego Roweru Miejskiego, obejmującego już 10 stacji.

 

Paulina Rybczyńska
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta Ciechanów

(PR / UM Ciechanów )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%