Zamknij
REKLAMA

Święto Konstytucji 3 Maja on-line

22:24, 30.04.2021 | Muzeum Romantyzmu w Opinogórze
Skomentuj Muzeum Romantyzmu w Opinogórze
REKLAMA

Z okazji 230 rocznicy uchwalenia KONSTYTUCJI 3 MAJA Muzeum Romantyzmu w Opinogórze przygotowało uroczystość mającą upamiętnić tę doniosłą okoliczność, niestety - ze względu na zaistniałą sytuację pandemiczną - tylko w przestrzeni wirtualnej.

Pierwszym elementem jest prelekcja kustosza Wojciecha Górczyka z Działu Naukowo – Wydawniczego na temat okoliczności uchwalenia tego jakże ważnego w historii naszego kraju i świata aktu i jego znaczenia, którą będą mogli Państwo usłyszeć 3 maja 2021 r. od godziny 12.00.

Następnie od godz. 12.30 będziecie Państwo mogli posłuchać koncertu specjalnie przygotowanego na tę okazję przez młodych artystów i ich nauczycieli. Oprawę muzyczną stanowią trzy utwory: POLONEZ 3 MAJA, MAZUREK 3 MAJA ze słowami Rajnolda Suchodolskiego w wykonaniu Marty Skibińskiej – skrzypce, Piotra Rosińskiego – akordeon, opracowanie: Dariusz Dzięgielewski i PIEŚŃ KONFEDERATÓW BARSKICH poety epoki romantyzmu, wieszcza Juliusza Słowackiego, w wykonaniu tercetu wokalnego: Barbary Smolińskiej, Stanisława Bronowskiego i Adama Rosińskiego z akompaniamentem Jarosława Kraśniewskiego, opracowanie: Agnieszka i Jarosław Kraśniewscy. Wybór tego ostatniego utworu jest podyktowany dodatkowo osobą Adama Stanisława Krasińskiego, biskupa kamienieckiego, który był jednym z przywódców konfederacji barskiej i jednym z twórców KONSTYTUCJI 3 MAJA.

Na zakończenie o godzinie 13.00 zapraszamy serdecznie naszych najmłodszych odbiorców do wysłuchania w cyklu „Bliżej wieszcza” podcastu KONSTYTUCJA 3 MAJA, w którym w najbardziej przystępny sposób poznają najważniejsze fakty dotyczące tego wydarzenia. A po wysłuchaniu podcastu wspólnie będziemy mogli stworzyć kompozycje z kwiatów w bieli i czerwieni, by podkreślić doniosły charakter tego święta. Podcast i warsztaty przygotowały Magdalena Wojciechowska i Aleksandra Buczek z Działu Edukacji.

Do zobaczenia w dniu 3 maja 2021 r. na naszej wirtualnej uroczystości na profilu społecznościowym FB - https://www.facebook.com/Muzeum-Romantyzmu-w-Opinogórze-664990543571660/

(Muzeum Romantyzmu w Opinogórze)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%