Zamknij
REKLAMA

100 lecie Rządu Obrony Narodowej

19:28, 07.08.2020 | Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
Skomentuj transmisjeonline.pl
REKLAMA

100 lat temu, 24 lipca 1920 r., został powołany Rząd Obrony Narodowej Wincentego Witosa, jeden z najdłużej sprawujących władzę gabinetów II RP. Historycy oceniają, że rząd ten ocalił Polskę od zagłady. Ten wyjątkowy okres w historii Polski  przybliżą uczestnicy webinarium pt. 100 lecie Rządu Obrony Narodowej – rola i znaczenie Wincentego Witosa w obronie i ugruntowaniu niepodległości Polski. W spotkaniu weźmie udział marszałek Adam Struzik.

Lato 1920 r. to wyjątkowy okres w dziejach Polski. Kilkanaście miesięcy po zakończeniu I wojny światowej i rozpoczęciu odbudowy naszego kraju, stanęliśmy przed ogromnym zagrożeniem istnienia niepodległej Polski. Słabość młodego niezintegrowanego jeszcze Państwa, szybko zbliżające się do Warszawy wojska bolszewickie i spadająca wiara w możliwość realnej obrony kraju to rzeczywistość lipcowych dni sprzed 100 lat. Należy pamiętać o  roli Wincentego Witosa, który przyczynił się do odzyskania niepodległości w 1918 r., a następnie jej bronił przez kolejnych 20 lat. To historia, o której nie wolno zapomnieć.

 

Serdecznie zapraszamy na transmisję online na profilu fb marszałka Adama Struzika (https://www.facebook.com/struzikadam/)

 

10 sierpnia (poniedziałek) 2020 r. o godz. 17:00

 

W spotkaniu wezmą udział m.in. :

 

Władysław Kosiniak-Kamysz  prezes PSL

Adam Struzik  marszałek województwa mazowieckiego

Janusz Gmitruk – dyrektor Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego

(Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz