Zamknij
REKLAMA

Pacjenci i personel medyczny wszystkich szpitali mogą liczyć na test obecności koronawirusa

10:00, 05.04.2020 | www.nfz.gov.pl
Skomentuj
Fot. Pixabay
REKLAMA

Taką możliwość wprowadza podpisana dziś nowelizacja  zarządzenia Prezesa NFZ dotyczącego rozliczania świadczeń medycznych związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

W związku z nowymi przepisami, które mają ograniczyć rozprzestrzeniania się koronawirusa, dodatkowe zadania mają także policjanci. Mundurowi sprawdzają nie tylko czy osoby objęte kwarantanną przestrzegają jej zasad, ale także to, czy mieszkańcy stosują się do nowych wytycznych. Z policyjnych radiowozów kierowane są komunikaty nawołujące do nie gromadzenia się, pozostania w domach dla własnego bezpieczeństwa, natomiast nie do wszystkich apele trafiają. Tylko wczoraj mundurowi ujawnili blisko 20 przypadków lekceważącego podejścia do obowiązujących zakazów. Do wykroczeń odchodziło najczęściej w Pułtusku i na ternie gminy Obryte.
Policjanci  „przerywali” spotkania wędkarzy, spacerujących ulicami, przyjezdnych do Pułtuska na wspólnego „kebaba”. Na mieszkańców nakładane były surowe kary: mandaty karne w wysokości 100 zł, 500 zł a w jednym przypadku sporządzony został wniosek o ukaranie do Sądu.

Policjanci apelują o zdrowy rozsądek i stosowanie się do zaleceń. Wprowadzone obostrzenia mają pomóc w walce z koronawirusem. Nieprzestrzeganie tych zasad bezpieczeństwa łączy się z narażaniem zdrowia i życia innych osób.
Dlatego po raz kolejny prosimy o pozostanie w domach!

(www.nfz.gov.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz