Zamknij
REKLAMA

Nowe oświetlenie na "Podzamczu". Zamontowane zostanie 45 lamp

17:53, 21.01.2020 | UM Ciechanów
REKLAMA
Skomentuj
UM Ciechanów

Trzy ulice na osiedlu „Podzamcze” zyskają nowoczesne oświetlenie. Na ulicach zamontowane zostanie 45 lamp ledowych. Znikną stare wysłużone słupy energetyczne.

Inwestycja pozwoli na zmodernizowanie dwóch linii: przestarzałej sieci abonenckiej oraz linii oświetleniowej na trzech ulicach w pobliżu ciechanowskiego zamku.

W ziemi zbudowana zostanie linia dostarczająca energię, co pozwoli na zdemontowanie nieestetycznego okablowania i przestarzałych słupów. Istniejąca infrastruktura powstała w drugiej połowie lat 80-tych. Rozdzielone zostaną linie: abonencka (która zapewnia dostawy energii do poszczególnych gospodarstw domowych) oraz nowa linia miejskiego oświetlenia. Oświetlenie miejskie na ul. Parkowej, ul. Gostkowskiej i ul. Zamkowej zostanie wykonane poprzez montaż lamp ledowych na 45 aluminiowych słupach.

Aktualnie trwają prace ziemne - montowane jest okablowanie nowej sieci oświetleniowej w ulicy Zamkowej. W pierwszym etapie prac zabezpieczono kable zasilające do nowych słupów oświetlenia poprzez montaż rur osłonowych do kabli energetycznych i oświetlenia ulicznego. Po wybudowaniu sieci podziemnej wraz ze złączami kablowymi nastąpi usunięcie starych słupów energetycznych i przewodów napowietrznych. Następnie wykonawca będzie mógł przystąpić do dalszych etapów prac związanych z realizacją projektu, w tym posadowienie fundamentów i ustawienie słupów wraz z wysięgnikami i lampami.

Postęp prac zleconych przez miasto jest uzależniony od wykonania zakresu robót przez Energa-Operator S.A., która odpowiada m.in. za prace związane ze skablowaniem linii elektroenergetycznej nN 04kV.

 

(UM Ciechanów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© pulsciechanowa.pl | Prawa zastrzeżone