Zamknij
REKLAMA

Była radna PiS Bogumiła R. prawomocnie skazana

19:38, 10.01.2020 | P.P
Skomentuj
REKLAMA

Bogumiła R., była radna Rady Miasta Ciechanów z PiS, została uznana przez Sąd Rejonowy w Ciechanowie winną popełnienia trzech przestępstw związanych z zatajeniem w oświadczeniach majątkowych informacji o swoim długu wobec miasta. Sąd odstąpił od wymierzenia kary, obciążając skazaną kosztami procesu.

Obrońca byłej radnej wniósł apelację do Sądu Okręgowego w Płocku. Tamtejszy sąd odrzucił ją i utrzymał w mocy wyrok sądu pierwszej instancji, który tym samym stał się prawomocny. Bogumiłę R. obciążono dodatkowo kosztami postępowania odwoławczego.

Przypomnijmy, że w 2018 roku Prokuratura Rejonowa w Ciechanowie postawiła ówczesnej radnej Rady Miasta Ciechanów zarzuty z art. 233 § 1 i 6 kodeksu karnego. Chodziło o zatajenie w trzech oświadczeniach majątkowych łącznie ponad 24 tys. zł długu wobec miasta, a zgodnie z prawem do oświadczenia majątkowego należy wpisać wszystkie zobowiązania przekraczające 10 tys. zł.

Mimo zarzutów i długów radna kandydowała z list PiS w ostatnich wyborach samorządowych. Wyborcy nie obdarzyli jej jednak ponownie zaufaniem i mandatu nie uzyskała.

Fakt prawomocnego skazania za przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego oznacza, iż była radna do czasu zatarcia wyroku nie może chociażby ponownie kandydować w wyborach czy pełnić funkcji publicznych.

Według naszych informacji była radna nadal nie uregulowała swoich długów wobec miasta.

(P.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz