18:02, 23.12.2019 UM Ciechanów Aktualizacja: 19:52, 23.01.2020
Skomentuj UM Ciechanów UM Ciechanów

Urząd Miasta przypomina, że 31 grudnia 2019 roku upływa termin składania wniosków o nagrody dla sportowców i trenerów, wniosków o stypendia za szczególne osiągnięcia sportowe oraz wniosków o stypendia artystyczne i nagrody za szczególne osiągnięcia artystyczne w 2019 roku.

Ponadto sportowcy powinni zwrócić uwagę na to, że Rada Miasta zmieniła zasady przyznawania stypendiów sportowych. Zmieniła się grupa odbiorców stypendiów, warunki i wysokość gratyfikacji.Co istotne, stypendia będą wypłacane przez 12 miesięcy, a nie przez 10, jak dotychczas.

Stypendia przyznawane będą zawodnikom z klubów sportowych mających siedzibę na terenie Gminy Miejskiej Ciechanów. Według nowych zasad może się starać o nie zawodnik osiągający wysokie wyniki sportowe w kategoriach: młodzik, kadet, junior młodszy, junior, młodzieżowiec w dyscyplinach indywidualnych i grach zespołowych oraz poszczególnych Polskich Związków Sportowych, zgodnie z Systemem Sportu Młodzieżowego nadzorowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Sportowiec, który osiągnął wysoki wynik sportowy w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym w danej kategorii wiekowej, musi spełniać jeden z warunków: brał udział w Igrzyskach Olimpijskich lub Paraolimpijskich, Mistrzostwach Świata lub Europy, w Pucharze Europy lub Pucharze Świata (zdobył miejsce od I do VIII,w Mistrzostwach Polski w danej kategorii wiekowej(zdobył miejsce od I do III),został powołany do kadry narodowej w uprawianej przez siebie dyscyplinie sportu,zdobył I miejsce w mistrzostwach młodzików objętych systemem współzawodnictwa,w Mistrzostwach Polski w przypadku gier zespołowych oraz brał udział w rozgrywkach I ligowych prowadzonych przez dany Związek (zdobył miejsce od I do IV).

Wysokość stypendium przyznanego na rok wynosi minimum:200 zł miesięcznie za osiągnięcia w kategorii młodzik, 250 zł miesięcznie za osiągnięcia w kategorii kadet i junior młodszy,300 zł miesięcznie za osiągnięcia w kategorii junior,350 zł miesięcznie za osiągnięcia w kategorii młodzieżowiec, 400 zł miesięcznie za osiągnięcia na najwyższym poziomie współzawodnictwa.