Zamknij
REKLAMA

Radni PiS przeciwko modernizacji placu zabaw przy Przedszkolu nr 1

10:35, 29.11.2019 | RED
Skomentuj Archiwum MP 1
REKLAMA

Do niecodziennej sytuacji doszło przy uchwalaniu budżetu Ciechanowa na 2020 rok. Radni klubu PSL zgłosili poprawkę, która zapewniła 100 tys. zł na modernizację placu zabaw przy Przedszkolu nr 1 przy ul. Nadfosnej. Za poprawką głosowało 15 radnych PSL, KO i niezależnych. Przeciw było 4 radnych z klubu PiS, a jeden wstrzymał się od głosu. Przedszkole nr 1 w przyszłym roku obchodzi 75-lecie swojego istnienia. Jest najstarszą tego tupu placówką w mieście. 

Poprawkę przedstawiła radna Joanna Kiszkurno. - Mamy świadomość jako klub radnych, że konserwator zabytków nałożył na miasto pewne zobowiązania dotyczące konserwacji materiałów pochodzących z budynku, który kiedyś znajdował się przy dworcu kolejowym, a został rozebrany z uwagi na ważną miejską inwestycję, która służy mieszkańcom, w postaci odnowionego terenu przy dworcu PKP. Jednak w obliczu sytuacji finansowej, wywołanej przez polski rząd, a w której znalazły się wszystkie gminy i miasta w Polsce, trudno nam zrozumieć, zabezpieczanie pieniędzy na realizację postulatu konserwatora zabytków. Tego budynku już nie ma i szczególnie teraz, nie powinien być priorytetem dla miasta. Są rzeczy ważniejsze. Dlatego składamy poprawkę do budżetu. Chcemy, aby 100 tys. złotych, które zostały przeznaczone na konserwację materiałów po rozbiórce budynku, przekierować na modernizację placu zabaw przy Przedszkola nr 1 przy ul. Nadfosnej. Ten projekt zdobył ponad 700 głosów w ramach tegorocznego głosowania nad Budżetem Obywatelskim. Jednak głosowania nie wygrał. Uważamy, że znacznie lepiej te pieniądze zostaną wykorzystane, jeśli przeznaczymy je na ten cel - uzasadniała radna Kiszkurno.

Z powodu poprawki zdziwienie wyrażał radny Robert Kuciński z klubu PiS, który uważał, że Rada Miasta Ciechanów nie może dokonać takiej zmiany w budżecie. Przewodniczący Rady Miasta Ciechanów Krzysztof Leszczyński odpowiedział, że na gruncie prawa samorządowego radni mają pełne prawo do dokonywania zmian w projekcie budżetu miasta.

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz