Zamknij
REKLAMA

Posłanka z blokadą na kołach

19:26, 20.11.2019 | red
Skomentuj
REKLAMA

Kolejne problemy ze znajomością przepisów drogowych dotknęły posłankę PiS Annę Cicholską. Tym razem w sposób nieprawidłowy zaparkowała swoje auto na ul. Ściegiennego w Ciechanowie. Na wezwanie mieszkańców interweniowała Straż Miejska, która na koła auta marki skoda założyła blokadę.

Wydarzenie miało miejsce 2 października. Posłanka parkując w miejscu, w którym obowiązuje zakaz, zablokowała możliwość dojazdu samochodów dostawczych do magazynu marketu mieszczącego się w kompleksie mieszkalno-handlowo-usługowym przy ul. Ściegiennego 10. Jej beztroskie zachowanie bulwersuje tym bardziej, że zakaz parkowania jest oznaczony zarówno stosownymi tabliczkami, jak i pasami umieszczonymi na nawierzchni…

Art. 130a ustawy Prawo o ruchu drogowym mówi:

Pojazd może być unieruchomiony przez zastosowanie urządzenia do blokowania kół w przypadku pozostawienia go w miejscu, gdzie jest to zabronione, lecz nieutrudniającego ruchu lub niezagrażającego bezpieczeństwu. Tego rodzaju przewinienie może zakończyć się pouczeniem lub mandatem w wysokości od 100 do 500 złotych.

Praktyka używania blokad przez Policję lub straże gminne stosowana jest głównie w celach wychowawczych. Widok auta z blokadą ma działać wychowawczo na pozostałych kierowców. Ponadto, instalacja blokady skraca drogę biurokratyczną. By ruszyć w dalszą drogę, kierowca musi skontaktować się z numerem podanym na kartce włożonej za wycieraczkę i poczekać na przyjazd patrolu. Mandat lub pouczenie wystawione jest na miejscu, bez konieczności stawienia się w siedzibie straży lub Policji. Postępowanie prowadzone drogą korespondencyjną jest dla funkcjonariuszy nie tylko kosztowne, lecz również czasochłonne.

(red)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

CzytelnikCzytelnik

1 6

To wyłapywanie potknięć, lapsusów i potknięć czy wykroczeń posłanki nie ma nic wspólnego z dziennikarstwem, panie red. To stronnicze, pijarowskie nagabywanie jednej z uczestniczek życia społeczno politycznego. Tyle.
Ps. Czy zameszczaliście zdjęcia, "zaparkowanego" samochodu posła Kołakowskiego? 23:50, 20.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MarekMarek

4 0

Drogi Czytelniku, jeszcze miesiąc temu wszyscy chcieli być na pierwszej stronie gazety na każdym zdjęciu , na każdym płocie... A teraz nie można o nich pisać?! Bo wygrali?! To jest nagabywanie? Bo Pani Poseł nie zna przepisów.. Trochę żenada.. Wlasnie teraz nam WYBORCOM należy się prawda!
A jeśli Pan chce aby media podjęły inny temat to należy się do nich udać.
Pozdrawiam 10:54, 21.11.2019


GośćGość

6 0

PANI POSEŁ jest osobą publiczną i powinna się z tym liczyć, że jest na,, świeczniku ". A przede wszystkim powinna przestrzegać prawa jak każdy obywatel. 00:21, 21.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mirek Mirek

3 0

To nie pojęte, że zdobyła aż tyle głosów w wyborach. Ja się pytam - czym sobie zasłużyła???? 11:33, 23.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz