Zamknij
REKLAMA

Posłanka nie zna prawa, które sama tworzy?

20:43, 15.11.2019 | TM
Skomentuj Na zdjęciu fotoradar przy ul. 17 Stycznia, jak wszystkie inne w całym kraju, jest obsługiwany przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego.
REKLAMA

Poseł na Sejm RP Anna Cicholska skierowała do władz miasta pismo, w którym domaga się od ratusza instalacji fotoradaru na ul. Przasnyskiej. Problem w tym, że od 2016 roku samorządy (straże gminne) nie mogą korzystać z fotoradarów, bo taką możliwość odebrali im... posłowie. Jedyną instytucją uprawnioną obecnie do montażu fotoradarów jest podlegający rządowi Główny Inspektorat Transportu Drogowego. 

Odpowiedzi poseł Cicholskiej udzielił prezydent Krzysztof Kosiński, który podkreśla, że nowelizacja ustawy, która weszła w życie od 1 stycznia 2016 roku: „...uchyliła przepisy będące podstawą prawną kontroli ruchu drogowego dokonywanej przez straże gminne (miejskie) przy użyciu fotoradarów. Od tego czasu jedyną instytucją, która może karać za przewinienia zarejestrowane przez urządzenia monitorujące drogi jest Główny Inspektorat Transportu Drogowego. To ta instytucja administracji rządowej decyduje o lokalizacji fotoradarów i urządzeń do odcinkowego pomiaru prędkości” - pisze prezydent Ciechanowa.

 

Na koniec dodaje: „Wobec powyższego proponuję, aby korzystając ze swoich uprawnień jako posłanka na Sejm zgłosiła Pani inicjatywę ustawodawczą wraz z grupą posłów celem przywrócenia uprawnień strażom gminnym, aby znów mogły kontrolować ruch drogowy przy użyciu fotoradarów. Niewątpliwe wówczas rozważymy lokalizację fotoradaru na ul. Przasnyskiej. Jednakże w pierwszej kolejności muszą istnieć ku temu podstawy prawne, które funkcjonowały do 2016 roku, ale niestety przez parlamentarzystów zostały uchylone”.

Więcej na ten temat w gazecie PULS Ciechanowa - czytaj na str. 4 - kliknij tutaj?

(TM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

MK - zawiedziony wynMK - zawiedziony wyn

0 1

Nie będę nawet tego komentował bo to kpina...
PANI POSEŁ PROSIMY O KOMENTARZ W TEJ SPRAWIE.
Zawiedziony wyborca.
01:19, 17.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mirek Mirek

0 0

no własnie.. . ciekawe co na to pani poseł ? 11:11, 17.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PULS CIECHANOWA PULS CIECHANOWA

1 0

Temat, który zapoczątkowaliśmy został podjęty przez media ogólnopolskie: https://natemat.pl/290769,poslanka-domagala-sie-fotoradaru-sejm-zabral-samorzadom-prawo-ich-uzywania 19:32, 17.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz