Zamknij
REKLAMA

Parking na 60 samochodów zamiast Pomnika Smoleńskiego

21:14, 08.11.2019 | TM
REKLAMA
Skomentuj
Archiwum UM Ciechanów

Rozpoczęły się prace związane z budową bezpłatnego ogólnodostępnego parkingu na terenie po byłej Kolumnie Transportu Sanitarnego (przy ul. Powstańców Wielkopolskich). Tym samym prezydent Krzysztof Kosiński w sposób ostateczny odrzucił propozycję zbudowania tam Pomnika Ofiar Katastrofy Smoleńskiej, z jaką wystąpił rok temu komitet społeczny współtworzony przez osoby związane z ciechanowskim PiS.

Sześćdziesiąt miejsc parkingowych zostanie udostępnione mieszkańcom jeszcze w tym roku, czyli przed wprowadzeniem strefy płatnego parkowania na ul. Powstańców Wielkopolskich. Przedsięwzięcie realizowane jest w odpowiedzi na wyniki cyklu corocznych spotkań osiedlowych mieszkańców z prezydentem miasta. Na spotkaniach podnoszono deficyt miejsc parkingowych na osiedlu.

- W tym obszarze bardzo trudno o miejsce parkingowe, a jest to związane zarówno z zabudową wielorodzinną, jak i lokalizacją szpitala, szkoły podstawowej czy dużego obiektu handlowego. Doprowadziliśmy inwestycję do finału, choć nie było to dla nas łatwe ze względu na problemy własnościowe czy sprawę garaży. Udało się jednak dojść ze wszystkimi stronami do porozumienia w merytorycznym dialogu. Choć osobiście uważam, że budowa miejsc parkingowych tworzy popyt na korzystanie z samochodu, których przecież w mieście powinno być znacznie mniej, to jednak w tym przypadku inwestycja jest konieczna – podkreśla prezydent Krzysztof Kosiński.
 

Więcej na ten temat w gazecie PULS Ciechanowa - czytaj na str. 9 - kliknij tutaj?

(TM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

Marzena Marzena

0 0

Ciekawe czy to rzeczywiście rozwiąże problem parkingów wokół szpitala 23:57, 21.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KarolciaKarolcia

0 0

Jakieś światełko w tunelu jest, ale czy na 100% rozwiąże problem wątpię ale przekonamy się w najbliższym czasie 12:37, 28.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© pulsciechanowa.pl | Prawa zastrzeżone