Zamknij
REKLAMA

Ćwiczenie ratowniczo-kryzysowe "Kolej-Ciechanów 2019"

09:00, 03.10.2019 | UM Ciechanów
REKLAMA
Skomentuj
UM Ciechanów

Organizowane przez Urząd Miasta Ciechanów i Koleje Mazowieckie ćwiczenie ratowniczo-kryzysowe służb i instytucji podczas niebezpiecznych zdarzeń kolejowych odbędzie się 4 października w piątek o godz. 9.00 na bocznicy przy ul. Towarowej w Ciechanowie. Zaplanowano dwa epizody, czyli inscenizacje dwóch niebezpiecznych kryzysowych sytuacji.

Podczas ćwiczenia straż pożarna, policja, wojsko oraz służby ratowniczo-sanitarne wspomagane przez instytucje publiczne zaprezentują pokaz reakcji i współdziałania w czasie zagrożeń występujących w katastrofach kolejowych. W ramach I epizodu zainscenizowane zostanie zderzenie samochodu osobowego z pociągiem pasażerskim. Epizod II będzie skupiał się na działaniach Policji związanych z zatrzymaniem uzbrojonych niebezpiecznych sprawców napadu na bank, przemieszczających się pociągiem rejsowym Kolei Mazowieckich. 

Ćwiczenie ma na celu doskonalenie współpracy i koordynacji działań służb, inspekcji, straży, wojska i innych podmiotów oraz sprawdzenie wypracowanych wcześniej procedur współpracy.

W ćwiczenie zaangażowani są: Urząd Miasta Ciechanów, Koleje Mazowieckie-KM sp. z o.o., PKP Polskie Linie Kolejowe S.A, Komenda Powiatowa PSP w Ciechanowie, Komenda Powiatowa Policji w Ciechanowie, Samodzielny Pododdział Kontrterorystyczny Policji KWP zs. w Radomiu, 5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej, grupa pozoracji – PUL w Ciechanowie, grupa pozoracji i przygotowania – Państwowa Uczelnia Zawodowa w Ciechanowie, Komenda Regionalna Straży Ochrony Kolei w Warszawie, Straż Miejska w Ciechanowie, Cargotor Grupa PKP Cargo, Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie - Zakład Pomocy Doraźnej - Państwowe Ratownictwo Medyczne Ciechanów.

Media oraz wszystkie osoby chcące przyglądać się ćwiczeniu proszone są o przybycie około 15 minut przed rozpoczęciem, udanie się do sektora dla obserwatorów, stosowanie do regulaminu ćwiczeń (opublikowanego na stronie internetowej Urzędu Miasta) oraz do poleceń organizatorów. Sektor dla obserwatorów i parking dla gości zlokalizowany będzie w południowo-wschodniej części rampy (dojazd ulicami Śmiecińską i Towarową).Ćwiczenie powinno zakończyć się około godz. 11.30. W czasie jego trwania na ul. Towarowej będą występowały ograniczenia w ruchu. Kierowcy proszeni są o wyrozumiałość.

(UM Ciechanów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© pulsciechanowa.pl | Prawa zastrzeżone