Już niebawem rozpoczną się długo wyczekiwane wakacje. Jeśli wciąż nie masz sprecyzowanych planów, warto rozważyć udział w wakacyjnym szkoleniu 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Przed nami szósta edycja programu „Wakacje z WOT” – to niepowtarzalna szansa, by połączyć letni wypoczynek z nauką, zdobyć cenne umiejętności, przeżyć wyjątkową przygodę i postawić pierwszy krok na drodze do służby w Wojsku Polskim.
Przed nami szósta edycja programu „Wakacje z WOT” - jest to niepowtarzalna szansa, by połączyć letni wypoczynek z nauką, zdobyć cenne umiejętności, przeżyć wyjątkową przygodę i postawić pierwszy krok na drodze do służby w 5 Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej.
Zainicjowany w 2019 roku projekt Wakacje z WOT cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem. Organizowane są szkolenia podstawowe (czyli tzw. "szesnastki") i wyrównawcze ("ósemki") dedykowane przede wszystkim uczniom, studentom, nauczycielom i wykładowcom, którzy w tym okresie mają przerwę w nauce. Z "wakacyjnych szkoleń" chętnie korzystają także inni ochotnicy, którzy czas letnich miesięcy chcą wykorzystać na zdobycie nowych umiejętności, poprawę swojej kondycji fizycznej, poznanie nowych znajomych i zostanie żołnierzem Terytorialnej Służby Wojskowej.
Uczestnictwo w projekcie to także realne wsparcie finansowe. Każda osoba wstępująca w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej, która pomyślnie ukończy szkolenie podstawowe zakończone złożeniem przysięgi wojskowej, otrzymuje jednorazowe uposażenie w wysokości ponad 7 000 zł. Żołnierze kontynuujący służbę w ramach comiesięcznych, weekendowych szkoleń rotacyjnych mogą liczyć na stałe miesięczne wynagrodzenie wynoszące co najmniej 968 zł.
W 2025 roku „Wakacje z WOT” w 5 Mazowieckiej Brygadzie OT zaplanowano w następujących terminach:
***
Wojska Obrony Terytorialnej to piąty rodzaj Sił Zbrojnych obok Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej i Wojsk Specjalnych. Utworzone zostały 1 stycznia 2017 roku. Na czas wojny głównym zadaniem WOT jest współdziałanie z wojskami operacyjnymi, natomiast w czasie pokoju – wsparcie operacji zarządzania kryzysowego, w tym przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz