Zamknij

Strefa Antyrak i VI Ciechanowski Bieg Przeciwko Białaczce

12:08, 30.06.2019 | Tomasz Jurczak
REKLAMA
Skomentuj
TM

Pod koniec czerwca na błoniach zamkowych została zorganizowana strefa Antyrak we współpracy z DKMS. Można było się zarejestrować jako potencjalny dawca szpiku. Tradycyjnie strefie towarzyszył Ciechanowski Bieg Przeciwko Białaczce.

Podczas wydarzenia na błoniach zamkowych można było zarejestrować jako potencjalny dawca szpiku. Każda osoba rejestrująca się musiała być zdrowa i być w wieku 18-50 lat oraz mieć wagę minimum 50 kg. Rejestracja trwała kilkanaście minut, polegała na wywiadzie medycznym, pobraniu materiału z wewnętrznej strony policzka i wypełnieniu ankiety.

Wydarzeniu towarzyszyło strzyżenie włosów na peruki, kwesta na rzecz Fundacji Hematologii rodziny Bogdani oraz zbiórka środków higienicznych, ręczników, itp. dla hospicjum w Ciechanowie.

Oprócz strefy Antyrak tradycyjnie na ulicy Warszawskiej (od strony pl. Jana Pawła) odbył się, już po raz szósty, Na wszystkich czekały pamiątkowe medale oraz losowanie nagród. Dało się zauważyć kilka zorganizowanych grup biegaczy w jednolitych koszulkach. Jak zawsze największą z nich stawili zawodnicy skupieni wokół Stowarzyszenia Mazovia ProActiv Ciechanów oraz młodzi podopieczni trenera Tomasza Pajewskiego z Klubu Lekkoatletycznego Mazovia ProActiv Ciechanów. Były też m.in. grupy Cross Trening Mazovia Ciechanów (na czele z trenerką Anną Leśniewską) i Ciechanowskiego Klubu Bokserskiego.

Była to szósta edycja akcji zainicjowanej przez ciechanowianką Karolinę Kubicką, która sama zmagała się z białaczką. Po jej śmierci przyjaciele i  znajomi kontynuują organizację wydarzenia do dziś.

Tomasz Jurczak

(Tomasz Jurczak)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

M. M.

0 0

Fajna inicjatywa. Oby więcej takich! 19:52, 04.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© pulsciechanowa.pl | Prawa zastrzeżone