Zamknij

Prezydent Kosiński na gdańskich uroczystościach rocznicowych

08:08, 05.06.2019 | TM
REKLAMA
Skomentuj
TR

W ramach samorządowych obchodów 30. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych do Gdańska przybyli prezydenci polskich miast. Wśród nich był również prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

W programie uroczystości oprócz debat nad sytuacją i przyszłością samorządu było także złożenie kwiatów pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców 1970 roku oraz modlitwa ekumeniczna w Bazylice Mariackiej w intencji zamordowanego byłego prezydenta Gdańska śp. Pawła Adamowicza, inicjatora i pomysłodawcy Święta Wolności i Solidarności zorganizowanego w Gdańsku.

Ciekawostką z pewnością jest fakt, iż okrągły stół, który pojawił się przy Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku został wyprodukowany w Ciechanowie, a wykonała go firma Norcospectra.

W rozmowie z nami prezydent Krzysztof Kosiński podkreślił, że gdyby nie 4 czerwca to nasza współczesność mogłaby być zupełnie inna. - Pierwsze częściowo wolne wybory zapoczątkowały szereg ważnych społeczno-gospodarczych zmian w Polsce. Wstąpiliśmy do NATO i Unii Europejskiej, a wielkie pozytywne zmiany widać przede wszystkim w naszych miastach. Dlatego to samorządowcy podjęli się zorganizowania tego święta, skoro rząd o rocznicy zapomniał. Właśnie silny samorząd to gwarancja dalszego rozwoju infrastruktury, ale także lepszej jakości życia w przyjaznych publicznych przestrzeniach. Osobiście bardzo mnie cieszy, że to ciechanowska firma wykonała nowy okrągły stół, który stanął w Gdańsku, a przy którym spotykają się i rozmawiają ludzie – mówi prezydent Kosiński.

(TM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© pulsciechanowa.pl | Prawa zastrzeżone